7 aylık maaşınızı SGK'dan direkt alabilirsiniz

7 aylık maaşınızı SGK'dan direkt alabilirsiniz

SGK tarafından verilmiş olan birtakım haklar birçok vatandaş tarafından bilinmiyor.

Yasal haklarını bilen birçok kişi direkt olarak SGK veya devletin çeşitli kurumlarından hakkı olan ücretleri alıyor. Ayrımcılık tazminatı, kıdem tazminatı, ihbar tazminatı ve buna benzer birçok tazminat vatandaşlar tarafından alınabilecek olan ücretler.

Bizzat başvurarak paranı al

Bizzat olarak SGK'ya başvurarak hakkınız olan parayı alabilirsiniz. SGK'ya dilekçe vermeniz ile birlikte aynı anda 7 aylık ücretiniz hesabınıza aktarılıyor. Yasalarımız içerisinde öyle maddeler bulunuyor ki tamamen işinin tarafında ve için hakkının yenmemesi adına konulmuş kurallar. Işverenin işçisini işinden çıkarta bilmesi için oldukça sağlam bir gerekçesi bulunması gerekmektedir aksi halde birçok tazminatı bir arada ödemesi gerekir.

Nedensiz işten çıkarma

Herhangi bir neden belirtilmeden işten çıkartılması durumunda işe tekrardan dönmeniz gerekmektedir. yasal olarak böyle bir hakkınız bulunmaktadır. İşveren işe geri dönmenizi kabul etmiyorsa tespit edilmiş olan tazminatı ödemesi gerekir. İşçinin bu tazminatı alabilmesi için bizzat olarak başvuru yapması gerekmektedir.

İşçiler güvence altında

Kanunlar çalışanları garanti altına almaktadır. Böylece her istediği zaman işveren çalışanı işten çıkartamamaktadır. İhbar tazminatı, kıdem tazminatı, ayrımcılık tazminatı ve bunlara benzer bir şekilde haklı fesih bunlardan bir kısmıdır. Haklarımızı bilmeniz durumunda işverene karşı daha dik durabilirsiniz. Aynı zamanda yasal yollardan haklarınızı temin edebilirsiniz yasal güvencenizi kullanarak kendinizi emzirmeye bilirsiniz. 7 aylık toplam ücretinizi direkt olarak SGK üzerinden temin edebilirsiniz.

SGK tarafından işçilere tanınmış birçok hak bulunmaktadır. 7 aylık maaşınızı direkt olarak tek bir dilekçe ile alma hakkımız bunlardan sadece bir tanesidir. Tüm haklarımızı bilmeniz durumunda işten çıkartılmanız durumunda veya haksızlığa uğramış olmanız halinde direkt olarak birçok devlet katkısından ve devlet yardımından faydalanabilirsiniz. Yıl içerisinde birçok kişi SGK'ya direkt olarak başvuru sağlayarak haksızlığa uğradığını belirtmekte ve tazminatlardan hakkına düşen payı almaktadır. Bu şekildeki hakkını bilmeyen birçok kişi ise işverenin zulmüne maruz kalmakta ve hakkını aramaktadır. SGK resmi sitesinden ne şekilde haklarınız olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu konuda uzmanlaşmış birçok kişiden durumunuzun izah edilmesiyle birlikte ne şekilde bir hakkınız olduğunu da öğrenebilirsiniz. Sizlerde devletin size tanımış olduğu haklardan yeteri kadar istifadenizi gerçekleştirebilirsiniz.