Akbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

Akbank EFT İptali Nasıl Yapılır?

EFT iptal işlemlerini çok hızlı ve kısa sürede yapmanız gerekir. Banka havuzunda bekleyen EFT işleminiz gerçekleşmeden iptal işlemini yapmalısınız. Akbank EFT işlemi nasıl yapılır?

Akbank EFT iptali nasıl yapılır? EFT gönderimi yapılırken ilk bilgi IBAN numarası ile birlikte hesaba sahip olan kişinin ad ve soyad bilgisidir. Eğer bu bilgilerden birisi yanlış olarak girilir ise bankalar EFT işlemini iptal etmektedir. Ve para hesabınıza geri döner. Fakat böyle bir durum yoksa ve yapılan EFT işlemini iptal etmek istiyorsanız bazı yollara başvurabilirsiniz.

akbank-2-16-9-1625639046.jpg

EFT işlemini iptal etmeniz için öncelikle hızlı bir şekilde bu işlemi yapmalısınız. Çünkü aradan geçen zaman EFT işleminin iptalini biraz daha uzun sürmesine neden olacaktır. Yaptığınız Akbank EFT havuzdan çıkmadan iptal etmeniz paranın size iadesini daha çabuk gerçekleştirecektir.

AKBANK EFT İşlem İptali

EFT işlemi yapılan tüm bankalarda işlem öncelikle havuzda bekletilir. Bu süre 15-20 dakikalık bir süredir. Daha sonra yapmak istediğiniz işlem kontrol edilir. Ve onaylandıktan sonra EFT iptal işlemi gerçekleşir. Bu durumda eğer EFT iptal işlemi yapılacaksa biraz hızlı olmanız gerekir.

En hızlı olan kanal EFT işlem iptali Akbank Müşteri Hizmetleri 444 25 25 nolu telefonu aramanız gerekir. Banka görevlisine EFT işleminin iptal edilmesini söylemeniz ve para iadesini gerçekleştirmek istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Eğer işleminiz EFT havuzunda bekliyor ise işleminiz kısa bir sürede gerçekleşecektir. Fakat EFT işleminiz onaylandı ve para karşı tarafın hesabına geçmiş ise o zaman müşteri hizmetlerini arayarak bankalar arası görüşme sağlamasını ve işlemin iptal edilmesini sağlamasını belirtmelisiniz. Özellikle belirtmek isteriz bu süre biraz uzayacaktır. Kısa sürede gerçekleşen bir işlem değildir.

akbank.jpg

Yapılan Akbank EFT iptal işlemini internet bankacılık veya mobil bankacılık kanalıyla da gerçekleştirebilirsiniz. Buradaki avantaj şudur. Eğer EFT işlemini mobil veya internet bankacılığı ile yaptığınızda işlemin yapıldığı saatler hizmet saatleri dışında ise işlemin iptali oldukça kolaydır. Çünkü EFT işlemleri havuzda bekletilmektedir. İptal etmek için de Akbank Direkt’i giriş yapmalısınız. Buradan para transferleri bölümüne giriş yapmalısınız. EFT iptal işlemini tıklayarak işlemi sonlandırabilirsiniz.