Alkole yeni zam geldi : Rakı, votka ve viski fiyatları uçuşa geçti

Alkole yeni zam geldi : Rakı, votka ve viski fiyatları uçuşa geçti

Türkiye'de Alkol fiyatlarına zam sağanağı sürüyor. Son zam haberini duyuran Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, Yeni Rakı, Tekirdağ, Smirnoff gibi markaları bünyesinde bulunduran Mey grubuna zam yapıldığını açıkladı

Zam yağmurundan alkol ürünleri nasibini almaya devam ediyor. Son bir kaç ayda çok sayıda zam haberi gelmişti. Bugün yapılan bir duyuruya göre alkol fiyatlarına yeni bir zam geldiği açıklandı. Zamdan sadece vatandaşlar değil işletmelerde etkilenmiş durumda. Çok sayıda restoran ve kafe işletmesi gelen zamlardan dolayı yine fiyat artırımına gidebilir.

Yeniçağ'da yer alan habere göre; Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda Yeni Rakı, Tekirdağ, Kulüp, Altınbaş, İzmir Rakısı, İstanblue, Smirnoff, Binboa gibi markaları bünyesinde bulunduran Mey grubunun fiyat artışına gittiğini duyurdu.

160520221241550453169.jpg

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE DE BİR ZAM GELMİŞTİ

Öte yandan Türkiye'de alkol fiyatlarına geçtiğimiz günlerde de bir zam gelmişti. Son olarak 5 Ocak 2022'de yapılan zamda 35'lik Yeni Rakı'nın fiyatı 92'den 129 TL'ye yükselmişti. Ürün, bu fiyat artışıyla birlikte artık 150 TL'ye satılacak.