Bankalar İhtiyaç Kredisi Oranlarında Saçma Bir Yarışa Girdi! Bakalım Kim Kazanacak!

Bankalar İhtiyaç Kredisi Oranlarında Saçma Bir Yarışa Girdi! Bakalım Kim Kazanacak!

Merkez Bankası tarafından kredilerin 200 baz puan indirileceğinin bildirilmesi ile birlikte bankalar kredileri noktasında yeni bir güncellemeye gitti.

Merkez Bankası tarafından kredilerin 200 baz puan indirileceğinin bildirilmesi ile birlikte bankalar kredileri noktasında yeni bir güncellemeye gitti. Yapılan açıklamalarla birlikte bankaların tamamı ihtiyaç kredisi konut kredisi ve araç kredisi noktasındaki faizlerini düşürme kararı aldılar. Vatandaş Kredi faizlerinin düşmesinden dolayı memnuniyetini ayrı ayrı tüm bankalara ilettiler. Bazı bankalar daha cazip koşullar altında Kredi aktarırken bazı bankalar düşüşe rağmen diğer bankalara oranla daha yüksek faiz oranlarıyla kredilerini vermektedir.

Krediler ile ilgili faiz oranlarının değişmesi ile birlikte vade sayılarında bir değişiklik bulunmuyor. İhtiyaç kredisi almak isteyen vatandaşların 24 ile 36 ay arasında kredi alabilecekleri belirtildi. Aynı zamanda araç kredisi almak isteyen vatandaşlar 48 ay vadeye kadar kredi alabilecek konut kredisi almak isteyen vatandaşlar ise 120 ay vadeye kadar kredilerden faydalanabilecek.

Bankaların kredi oranları

Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranını 1.45 konut kredisi faiz oranını 1.26 araç kredisi faiz oranı ise 1.35 olarak belirlemiş bulunuyor. Alınacak Kredi ile ilgili çeşitli şartlar öne sürülüyor. Sigortalı olmak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve aynı zamanda kredi puanı yeterli olmak aranan şartlar arasında.

Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranını 1.40 konut kredisi faiz oranını 1.19 araç kredisi faiz oranı ise 1.29 olarak belirlemiş bulunuyor. Alınacak Kredi ile ilgili çeşitli şartlar öne sürülüyor. Sigortalı olmak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve aynı zamanda kredi puanı yeterli olmak aranan şartlar arasında.

Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranını 1.50 konut kredisi faiz oranını 1.35 araç kredisi faiz oranı ise 1.42 olarak belirlemiş bulunuyor. Alınacak Kredi ile ilgili çeşitli şartlar öne sürülüyor. Sigortalı olmak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve aynı zamanda kredi puanı yeterli olmak aranan şartlar arasında.

İşbank ihtiyaç kredisi faiz oranını 1.28 konut kredisi faiz oranını 1.15 araç kredisi faiz oranı ise 1.38 olarak belirlemiş bulunuyor. Alınacak Kredi ile ilgili çeşitli şartlar öne sürülüyor. Sigortalı olmak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve aynı zamanda kredi puanı yeterli olmak aranan şartlar arasında.

Garanti bankası ihtiyaç kredisi faiz oranını 1.33 konut kredisi faiz oranını 1.22 araç kredisi faiz oranı ise 1.11 olarak belirlemiş bulunuyor. Alınacak Kredi ile ilgili çeşitli şartlar öne sürülüyor. Sigortalı olmak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve aynı zamanda kredi puanı yeterli olmak aranan şartlar arasında.