Bitcoin 2021'in En yüksek Seviyesine yükseldi. Bitcoinin son durumu nedir ? Bitcoin neden yükseliyor ?

Bitcoin 2021'in En yüksek Seviyesine yükseldi. Bitcoinin son durumu nedir ? Bitcoin neden yükseliyor ?

Dünyanın en Büyük kripto para birimi Bitcoinin, Bugünki işlemlerinde 66 Bin 209 Dolara yükselerek Tarihinin en yüksek seviyesine ulaştı ve yükselmeye devam ediyor peki yükselişin sebebi nedir haberin devamı...

Kripto para piyasasının babası Bitcoin, Bugünki işlemlerde 14 nisanda gördüğü tarihinin zirvesini aşarak, Tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Bitcoin fiyatları, tarihi zirvesini 66 bin 209 Dolar seviyesine kadar yükseldi.

Bitcoin yükselmeye devam ediyor

Piyasanın en değerli kripto para birimi bitcoinin tarihi zirvesini kırmasında Dün ABD'de Bitcoin vadeli işlem kontratlarına dayalı ilk borsa yatırım fonunun (ETF) New York menkul kıymetler borsasında işlem görmeye başlaması ana sebep oldu. ProShares'in BITO koduyla işlem gören Bitcoin Strateji ETF'si, ilk işlem gününde yüzde dördün üzerinde yükseliş kaydetti.

Piyasanın uzmanları, kripto para yatırımcılarını kar satışlarına karşı uyarırken, Bitcoin fiyatlarındaki yükseliş hareketinin devam edebileceği öngörüsünde bulunuyor.

Bitcoin son günlerde neden yükseldi ?

ABD Bankacılık devi JPMorgan da yükselişiyle dikkatleri yeniden üzerine çeken Bitcoin ile ilgili bir araştırma notu yayımladı. JPMorgan uzmanları, bu araştırma notunda kripto paranın son yükselişine neden olan olası olumlu durumları açıkladı.

Kurumsal yatırımcıların Bitcoin'i Enflasyondan koruma aracı olarak görmesi

Rapora göre Bitcoin'in yükselişini tetikleyen ilk faktör olarak kurumsal yatırımcılar görülüyor. JPMorgan'a göre yatırımcılar, Bitcoin'i enflasyona karşı koruyan bir finansal varlık olarak görmeye başladı. Geçmiş dönemlerde bu rolü daha çok Altın üstlenirken şimdilerde kurumsal yatırımcının koruma amaçlı olarak Dünyan'ın en büyük kripto parasına yönelmeye başladıkları belirtiliyor