Bitcoin Nedir? Bitcoin Nereden Satın Alınır? Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin Nedir? Bitcoin Nereden Satın Alınır? Bitcoin Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin 2009 yılında Satoshi Nakamoto tarafından oluşturulan bir sanal para birimidir. İnternet ortamında ve alışverişlerinde de kullanılan Bitcoin, günümüzde fiyatı dudak uçuklatan seviyelerdedir.

Bitcoin 2009 yılında Satoshi Nakamoto tarafından oluşturulan bir sanal para birimidir. İnternet ortamında ve alışverişlerinde de kullanılan Bitcoin, günümüzde fiyatı dudak uçuklatan seviyelerdedir. İnternet ve kripto-para sektörünün yaygınlaştığı bu sıralarda pek çok insan Bitcoin yatırımı için çeşitli marketlerde satın alarak ticaretini yapmaktadır. Türkiye’de ise bu sektör oldukça popüler hale geldi. Hal böyle olunca yatırımcılar ve girişimciler, Türk Lirası’yla Bitcoin almanın sürecine girdi. Türkiye’de Bitcoin ve Altcoinleri satın almak için belli sayıda yerli market bulunmaktadır. Kripto-para piyasasına yeni giren kişiler ise, Bitcoin nereden alınır? hakkında araştırma yapmaktadır.

BİTCOİN NEREDEN SATIN ALINIR?

Türkiye’de Bitcoin almamızı ve yatırım yapmamızı kolaylaştıran marketler bulunmaktadır. Bunlardan biri ise, Paribu marketi olup, güvenli bir markettir. Bu markette sadece Bitcoin değil, çeşitli Altcoinler’de bulunmaktadır. Paribu marketinde aldığınız Bitcoin’i alıp bekletebilirsiniz. Anlık ticaretini yapıp kısa vade veya uzun vade al-sat yapabilirsiniz. Aynı zamanda diğer kripto-para’ları da satın alarak bekletebilir veya başka borsaya gönderebilirsiniz.

BİTCOİN NASIL SATIN ALINIR?

Belirttiğimiz market olan Paribu’da işlem yapmak ve herhangi bir kripto-para satın almak için Paribu borsasına Türk Lirası yüklemeniz gerekmektedir. Bu işlem için Paribu borsasına kayıt olup, gerekli tüm doğrulamaları yaptıktan sonra herhangi bir banka hesabınızdan para gönderebilirsiniz. Para yatırma adımları çok kolay olup, Paribu tarafından sizlere verilen İBAN numarasına istediğiniz miktarı havale veya EFT yapıp Paribu bakiyenize yansıtabilirsiniz. Onaylanan bakiyeniz hesaba yüklendiğinde artık Bitcoin almaya hazırsınız demektir. Paribu’da alım-satım marketinde girerek TRY/BTC paritesinde kolaylıkla Türk Lirası’yla Bitcoin satın alabilirsiniz. Aldığınız Bitcoin’leri başka global borsalara da gönderip istediğiniz markette farklı paritelerde işlem yapabilirsiniz.