BITCOİN’in gelecekte değerlenmeye devam edecek mi?

BITCOİN’in gelecekte değerlenmeye devam edecek mi?

Kripto paralar gün geçtikçe değerlenmeye ve kazandırmaya devam ediyorken bazı dönemlerde büyük kayıpların alınmasına sebep oluyor. Bir İsviçre banka patronu tarafından analizlere dayanarak Bitcoin fiyatının 2022de de yeni rekor seviyelere çıkacağı tahmin edildi.

Independert Türkçe’den Anhtony Cutherston’un yaptığı habere göre göre, Çarşamba günü İsviçre’nin Kripto Finans Konferans’ında CNBC’ye konuşan Buehler, Bitcoin’in yeni bir zirve görerek, Kasım ayında kaydettiği 69 bin dolar barajını geçeceği tahmininde bulundu.

"Dahili değerleme modellerimiz şu anda 50 bin ile 75 bin dolar arasında bir fiyat gösteriyor. Bu seviyeyi göreceğimizden epey eminim. Mesele her zaman zamanlamadır.

Kurumsal para muhtemelen fiyatı yukarı çekecek. Tam denetimli bir banka olarak çalışıyoruz. Yatırım yapmak için doğru zamanı arayan varlık havuzlarımız var"

"ÖLÜM KESİŞİMİ"

2012'den beri en kötü yıl başlangıcını yapıp önceki günlerde 40 bin doların da altına düşen Bitcoin şu anda 43 bin dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Kayıplar Bitcoin'i 50 günlük hareketli ortalamasının 200 günlük hareketli ortalamasının altına düşmesi için kullanılan tabirle, "ölüm kesişimi"nin altına düşmeye tehlikeli ölçüde yaklaştırdı.

Kulağa uğursuz gelen bu olay 1929 Wall Street iflası ve 2008 Finansal Krizi gibi önceki örneklerle birlikte, genellikle uzun vadeli bir ayı piyasasına işaret ediyor.

Bitcoin şimdiye kadar bu sonuçtan kaçınmayı başardı fakat son günlerdeki hafif sıçrama yatırımcılara bu düşüşün en alt noktasının 40 bin dolar olacağı umudunu verdi. Fiyat 2021 boyunca önemli bir psikolojik seviye rolü oynamış ve genel olarak güçlü bir direnç görmüştü.