Çalışan, Çalışmayanlara 60 bin liraya kadar kredi imkanı!

Çalışan, Çalışmayanlara 60 bin liraya kadar kredi imkanı!

Bankalar, ihtiyaç sahiplerine özel eşsiz kredi kampanyaları oluşturmaya devam ediyor. Tüm detaylar ve merak edilenler…

Pandeminin başlamasıyla birlikte Türkiye’de dahil olmak üzere birçok ülkede ekonomik zorluklar gözlemlendi. Global markalar dahil olmak üzere küçük işletmelerde de küçülmeye doğru gidildi. Bunun önüne geçmek ve nakit ihtiyacını gidermek isteyen yurttaşlar ise bankaların sunduğu kredi kampanyalarını araştırmaya devam ediyor. İşte karşınızda çalışan, çalışmayanlara özel 60 bin liraya kadar kredi…

ferhat-haberay-kopyasi-kopyasi-15.jpg

Anında Nakit İmkanı

Son dönemlerde nakite ihtiyacı olan milyonlarca insan kredi kampanyalarına göz gezdiriyor. Bankalarda son dönemlerde kredi alabilmek oldukça zorlayıcı olabiliyor. Bundan kaynaklı olarak da gerekli kriterlerin sağlanması önemli.

ferhat-haberay-kopyasi-kopyasi-16.jpg​​​​​​​

60 Bin Liraya Kadar Kredi

Son dönemlerde nakit ihtiyacı olan milyonlarca insan soluğu bankalarda aldı. Uygun fiyatlar üzerinden giderlerini karşılamak isteyen yurttaşlar, kredi kampanyalarını araştırıyor.

ferhat-haberay-kopyasi-kopyasi-18.jpg

Bankaların sunduğu kredi kampanyalarından faydalanabilmek için belirli kriterleri karşılamanız gerektiğin unutmamakta fayda var. Bunları genel olarak sıralamak gerekirse;

  • 18 yaş ve üzeri olmak

Türkiye’de kanunlar gereği kredi alabilmek için 18 yaşında veya üzerinde olmanız gerekmektedir.

  • Kredi Sicil Notunun Yüksek Olması

Kredi sicil notunun yüksek olması önemli olan diğer detaylardan birisi. Bilindiği üzere bankalar kredi verirken, başvuru sahibinde baktığı ilk detaylardan birisi kredi sicil notudur. Kredi sicil notu, sizlerin daha önce –varsa- çektiğiniz kredinin ödemeleri hangi düzenle yaptığınızla ilgilidir. Örnek vermek gerekirse aylık taksit ödemeleri, kredi tutarının artış göstermesi vs.

  • Düzenli Gelir Belgesi

Düzenli gelir belgesi, bankalar için önemli olan diğer detaylardandır. Düzenli gelir belgesi, bankanın sizlere olan güveni oldukça etkileyecektir. Bu belge, genellikle küçük ölçekteki kredilerde önemlidir. Örnek vermek gerekirse 5 bin ila 30 bin lira arasında. Keza yüksek düzeydeki kredilerde de etkili olabilmektedir.

  • Teminat

Teminat gösterebileceğiniz gayrimenkul, taşıt veya işyeri son derece önemlidir. 100 bin lira veya üzeri kredilerde bankalar bu teminata son derece önem göstermektedir. Bunun sebebi ise olası bir anlaşmazlık durumu, kredi taksitlerinin düzenli ödenmemesi halinde teminat gösterilene el koyulmasıdır. Bu yüzden kredilerini ödeyebileceğiniz tutarlarda kredi çekmeniz önemlidir.