EYT Yasası Geliyor mu? 2022’de Çıkıyor mu?

EYT Yasası Geliyor mu? 2022’de Çıkıyor mu?

Milyonlarca Emekli'nin beklediği haberle ilgili son durumu haberimizde detaylarıyla anlattık

EYT yasasının çıkmasını bekleyen birçok çalışan, EYT ve erken emeklilik ile ilgili yeni haberleri yakından inceliyor. EYT 2022’de çıkacak mı? EYT’deki son gelişmeler neler? Milyonlarca vatandaşın gözü kulağı hükümetin Emekli Çalışanları ile ilgili açıklaması oldu. Prim gününü tamamlayan ancak yaşını bekleyen milyonlarca EYT, Parlamentonun yeni yasama dönemine geçişiyle birlikte hükümetin bu konuda önemli bir adım atmasını bekliyor. Olumlu bir adım atılırsa, kadınlar 5 bin prim günü ödeme koşullarının yanı sıra 20 erkek ve 25 yıl çalışma koşullarını sigortalı olarak yerine getirerek emekli olabilecekler.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAPILARI EYT’E KAPATTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, EYT ile ilgili kapıları kapattı. Yani henüz Türkiye Büyük Millet Meclisi gündeminde EYT ile ilgili herhangi bir yasal öneri bulunmamaktadır. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın EYT ile ilgili yaptığı açıklama… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaş şartıyla ilgili son açıklaması şöyle; Emeklilik Yaşı (EYT) konusu; Uzun sürmeyecek, herkes bu olayın nasıl bir manipülasyon olduğunu, ülke ekonomisini çökertmek için ne tür bir adım olduğunu kabul edecek ve ona karşı çıkmaya başlayacaktır. Bunun ülkemiz için bir kazancı yok, bizi kaybettiriyor.

EYT’TE SON DURUM NEDİR?

Prim gününü tamamlayan ancak yaşını bekleyen milyonlarca EYT, Parlamentonun yeni yasama dönemine geçişiyle birlikte hükümetin bu konuda önemli bir adım atmasını bekliyor. Olumlu bir adım atılırsa, kadınlar 5 bin prim günü ödeme koşullarının yanı sıra 20 erkek ve 25 yıl çalışma koşullarını sigortalı olarak yerine getirerek emekli olabilecekler. Fin emeklilik yaşı modeli görüşmeler arasında olsa da, bu konu şimdilik askıya alındı. EYT ile ilgili bu yıl sürpriz bir adım atılırsa emekli olan her vatandaş emekli olamayacak.