Finansbank Öğrenci Kredisi

Finansbank Öğrenci Kredisi

Bankaların birbirinden farklı süreçleri ve çeşitliliği ifade eden kredi çeşitleri mevcuttur. Bireysel kullanıcılar için kendi ödeme planlarına uygun kredi imkanı sağlanmaktadır.

QNB Finansbank farklı ihtiyaçlara yönelik kredi teklifleri sunan bir özel bankadır. Bankalar bireysel krediler için çeşitli başlıklar oluştururlar. QNB Finansbank kredi hizmetleri arasında öğrenci kredisi başlıklı bir kredi mevcut değildir. Ancak aşağıda detaylandırılacak olan bireysel krediler öğrenciler için de uygun içerikler sunabilmektedir.

Finansbank Bireysel Kredi Çeşitleri

İhtiyaç Kredisi, Borç Transferi Kredisi, Erasmus Master Kredisi, Hazır Kredi, Ek Hesap, Mağaza İçi Kredi başlıklı bireysel krediler mevcuttur. Bu kredilerin amacı bireylerin bireysel nakit akışını sağlamaktır. Bireysel kredilere ilişkin kurallar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından belirlenmektedir.

4.jpg

İhtiyaç Kredisi: Bireylerin çeşitli ihtiyaçlarını ve borçlarını karşılaması için bankalar tarafından sunulan destektir.

Bu kredinin hesaplaması yapılırken kredi tutarı ve vade hesaplamaları yapılarak, o dönemki faiz tutarınca ödeme planı ortaya çıkarılır. Web sitesinden ve çağrı merkezinden başvurulacak olan ihtiyaç kredisi için belirlenen limit 75.000 TL’dir. Kişi daha fazla miktarda ihtiyaç kredisi çekmek isterse bunun için en yakın Finansbank şubesine başvurması gerekmektedir. İlgili yasalar gereği yapılabilecek en üst vade limiti 36 aydır. 18 yaşından büyük herkes ihtiyaç kredisine başvuru yapabilmektedir.

Borç Transferi Kredisi: Başka bankalarda var olan borçların tek bir elde toplanmasını sağlayan kredi sistemdir. Finans banktan çekilecek olan kredi ile karşı bankalara olan borçlar kapatılabilmektedir. Diğer bankalarda bulunan ihtiyaç kredisi ve kredi kartı borçları için geçerli bir kredi hizmetidir. Konut kredisi ve ek hesap borçları bu kredi kapsamında değildir. SMS yoluyla veya şubelerden bu krediye başvuru yapılabilmektedir.

7.jpg

Hazır Kredi: Bireylerin acil olarak nakit paraya ihtiyaçları olduğunda kendi limitleri dahilinde hızlı bir şekilde, evrak işlemleri ile uğraşmadan çekebildikleri kredidir. 36 aya varan vade seçeneği sunulmaktadır. Web sitesinden, çağrı hizmetlerinden, şubelerden ve bireysel internet şubesinden kolayca başvuru yapılmaktadır. Limit mevcut Ek Hesap limitine göre belirlenmektedir. Yalnızca taksitli olarak kullanılmaktadır. 2 aydan 36 aya kadar limit uygunluğunuz göz önünde bulundurularak vade verilmektedir.

Erasmus Master Kredisi

Öğrencilerin Finansbank aracılığı ile kullanabilecekleri uygun bir kredidir. Avrupa değişim programı olan Erasmus kapsamında kabul edilen öğrenciler oradaki hayatları için kredi çekebilmektedirler. Yüksek lisans eğitimi için Avrupa’daki herhangi bir üniversiteden kabul edilen öğrenciler için bir eğitim desteği sunmaktadır. 1 yıllık yüksek lisans programı için 109.00 2 yıllık yüksek lisans programı için 163.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunulmaktadır. Teminatsız kredi çeşididir. Eğitim süresi bittikten 1 yıl sonra Finansbank ödeme imkanı sunmaktadır.

Lisans eğitimini tamamlamış ve Avrupa Konseyi tarafından tanınmış bir üniversiteden yüksek lisans eğitimi görüleceğine dair belgenin sunulması gerekmektedir. Öğrenim görülecek olan ülkede 3 aydan fazla ikamet etmemiş olmak krediye başvurma koşullardan birisidir. Ödemelerin süresi en az 5 yıl olmalıdır. Ara ödeme ya da erken ödeme gibi ek seçeneklerde sunulmaktadır. Kabul belgesi ile birlikte şubelerden Erasmus Master Kredi başvurusu yapılabilmektedir.

21.jpg

KrediGo

Yukarıda bazı detayları aktarılmış olan ihtiyaç kredilerinin kolay yoldan detaylarının bulunabileceği ve başvurusunun yapılabileceği Türkiye’de krediye özel ilk mobil uygulamadır. KrediGo uygulamasının kullanılabilmesi için Finansbank müşterisi olmaya gerek yoktur. Bu uygulama aracılığı ile kredi notunuzu, var olan başvurunuzun durumunu kontrol edilebilmektedir. Tek tıkla kredi başvurusu yapma imkanı sayesinde zamandan tasarruf ettirmektedir. İstediğiniz kredi için hesaplama, faiz oranlarını görme imkanı sunmaktadır. KrediGo danışmanları sayesinde uygulama üzerinden sorularınıza kolayca yanıt bulabilirsiniz.