Garanti Bankası EFT ve Havale Ücretleri

Garanti Bankası EFT ve Havale Ücretleri

Başka bir hesaba para aktarımın en kolay yolu EFT ve havale yoludur. Diğer birçok banka gibi Garanti Bankası EFT ve havale ücretleri gibi banka hizmetlerinden ücret almaktadır.

Garanti Bankası EFT ve havale ücretleri günümüzde birçok kanaldan yapabilme imkanına sahipsiniz. Dilediğiniz kanallardan yapabilirsiniz. Garanti Bankası’ndan diğer bankalara ya da aynı bankaya para gönderiminde havale ücretleri alınmaktadır. Bu ücretler göndereceğiniz para miktarı oranına göre değişmektedir. Yani gönderilen her bir para miktarında %50 oranında değişen ücretler alınmaktadır.

garanti-bankasi-khk-liye-hesap-acmak-istememis-672198-5-001.jpg

ATM üzerinden yapılan EFT işlemi yapacağınız saate göre de değişmektedir. Mesai saati dışı olduğu için saat 16.00’dan sonra yapılan EFT işlemi “GEÇ EFT” olarak nitelendirilir. Bunun ücret biraz daha yüksek olur. Internet üzerinden yapılan EFT ücretleri de GEÇ EFT olarak kabul edilir.

Günlük EFT limiti 250 bin olarak belirlenir. Eğer bu limiti yükseltmek ya da düşürmek isterseniz telefon ile bu işlemi yapamazsınız. Direkt olarak banka şubesine gitmeniz gerekiyor. Garanti cep bu işlem sizin için kolay olacağınızı düşünüyorsanız yapabilirsiniz. Böylece zamandan tasarruf etmiş olacaksınız. Bunun içinde önce Garanti cep uygulamasını mobil cihazınıza indirmeniz gerekiyor.

Garanti Bankası EFT Saatleri

Tüm bankaların mesai başlama zamanı farklılık gösterse de EFT işlemi için hemen hepsinde aynıdır. Çünkü EFT hizmeti banka personelinin onayı ile yapılacak bir işlemdir. Ve mesai öncesinde tüm işlemlerin bitirilmesi gerekir. Garanti Bankası hesabınızdan yapacağınız EFT işlemi en geç saat 17.00’a kadardır. Bu belirlenen saatten sonra yapılacak olan EFT işleminiz ertesi gün gerçekleşecektir. Cuma günü saat 17.00’den sonra gerçekleştirilecek olan EFT işleminiz pazartesi günü gerçekleştirilecektir.

garanti-bankasi-nin-ismi-degisiyor-h125875-cb2fb-001.jpg

Bilindiği gibi EFT işleminden ücret alınmaktadır. Ancak bazı şartları taşıyan müşteriler bu işlemi ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Bunun dışındaki tüm müşteriler bu hizmet karşılığında ücreti ödemek sorundadır. Garanti Bankası özel müşteri statüsü müşterisi banka işlem hacminizin çok yüksek olması gerekir. Ayrıca yüksek meblağlarda hesabınızın olması şartı aranıyor. Garanti Bankası maaş müşterilerinin tamamında da EFT ücreti alınmaktadır. Burada da büyük ve kurumsal firmaların çalışan personellerinin tamamının maaşının banka ile anlaşması ihale şartı aranmaktadır.