Halkbank’ta hesabı olanlar hemen şubeye gitmelisiniz

Halkbank’ta hesabı olanlar hemen şubeye gitmelisiniz

Halkbank, Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Milyonlarca aboneye sahip olan banka, önemli açıklamalar yaptı. Halkbank müşterileriyle ilgili olarak gerçekleştirdiği duyuruyu resmi web adresinde yaptı.

Kamu bankası olan Halkbank, resmi web adresi üzerinden paylaştığı habere göre, birçok yurttaşın hesabında parasını unutabildiğini ve zaman aşımı listesi yayınlayarak adı soyadı listede bulunan kişilerin mutlaka bankaya gitmesi gerektiğini ifade etti.

Şubeye Gitmek Şart

Halkbank tarafından açıklanan bilgilere göre, listede ismi ve soy ismi bulunan müşterilerin zaman aşımı tarihine kadar mutlak suretle kimlikleriyle birlikte bankaya gitmeleri gerekmekte. Listede belirtilen tarihlere kadar başvuruların gerçekleştirilmemesi halinde yasa gereği zaman aşımına uğrayan hesap bakiyeleri Yatırımcı Tazminat Merkezi’ne devredilek. Banka tarafından gerçekleştirilecek olan açıklama ise şu şekilde:

06/12/2012 tarih ve 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunun 83 üncü maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca, yatırım hizmetleri ve faaliyetlerinden kaynaklanan her türlü emanet ve alacakların, hesap sahibinin yaptığı en son talep, işlem veya herhangi bir şekilde verdiği yazılı talimat tarihinden başlayarak on yıl içinde talep ve tahsil edilmemesi halinde Yatırımcı Tazmin Merkezi’ne gelir kaydedilmesi gerekmektedir.

Listede bulunan mudilerimizin zaman aşımı tarihine kadar hesaplarının bulunduğu şubeye geçerli kimlik belgeleri ile başvurmaları gerekmektedir.