Hat üzerine 10 bin lira alma: Vodafone, Türk Telekom ve Turkcel fark etmiyor!

Hat üzerine 10 bin lira alma: Vodafone, Türk Telekom ve Turkcel fark etmiyor!

Hat üzerine kredi alma günümüzde oldukça araştırılan alanlardan birisi. Tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Telefonlar günümüzde oldukça geniş bir kullanım alanına sahip. Dijital dünyanın gelişmesi, GSM şirketlerinin hemen hemen her alanda aktif rol alması, beraberinde çeşitli avantajları da getirdi. Birçok kişi artık hattı üzerine nakit sağlayabiliyor. Bu yazımızda hat üzerine kredi alma işleminin nasıl olduğu hakkında bilgi vereceğiz.

ferhat-haberay-kopyasi-kopyasi-24-001.jpg

Hat Üzerine Kredi Alma Nedir?

Hat üzerine kredi alma birçok kişi tarafından araştırılan alanlardan birisi. İlk olarak bilinmesi gereken nokta, hat üzerine kredi alınamayacağıdır. Yani hattınızın üzerine kredi alabilmeniz mümkün değildir. Ancak hattınızı kullanarak belirli bir nakit giderinizi karşılayabilmeniz mümkündür.

Bilindiği üzere hat kullanan kişiler, hatlarının üzerine telefon, bilgisayar hatta ev aksesuarları alabilmektedir. Bunun ödenmesi ise aylara bölünerek faturanıza yansıtılmaktadır. Ayrıca faturasız olmanız durumunda bu kampanyalardan faydalanamazsınız.

ferhat-haberay-kopyasi-kopyasi-15-001.jpg

Örnek vererek devam etmek gerekirse Vodafone bünyesinde hat kullandığınızı varsayalım. Vodafone’nun dijital işlemler için kurduğu Yanımda uygulamasına giriş yapın. Burada sizleri için hazırlanmış telefon, bilgisayar, ev aksesauarları bulunmaktadır. Buradaki seçeneklerden birisini satın alıp, başka bir yere satabilirsiniz. Bu sayede faturanıza aylık olarak yansıtılan tutarı, anında nakit çevirebilirsiniz.

Hat Üzerine Para Alma Güvenilir Mi?

Son dönemlerde hat üzerinden telefon satın alıp, sonrasında o telefonu satarak nakit ihtiyacını karşılayan birçok kişi bulunuyor. Ancak bu işlemlerin popüler olmasından kaynaklı birçok aracı kişi / firma devreye girmiş durumda. Bu yüzden birçok kişi güvenilirlik noktasında soru işareti yaşamaktadır.

ferhat-haberay-kopyasi-kopyasi-22-001.jpg

İlk olarak kimlik bilgileriniz, T.C. bilgilerinizi kimseyle paylaşmamanız gerektiğini unutmamakta fayda var. Bu bilgiler, sizlerin kişisel bilgilerinizdir ve kimseyle paylaşmamak en güvenlisi olacaktır. O yüzden aracı firmalar / kişilerle çalışmamak daha sağlıklı olabilir.

Müşterisi olduğunuz GSP operatöründen alabileceğiniz ürünlere göz gezdirebilirsiniz. Sonrasında bunları mağaza veya mobil platform üzerinden sipariş edebilirsiniz. Siparişiniz size geldiğinde bunu satabilirsiniz. Burada herhangi bir risk faktörü bulunmamaktadır. Ancak aracı kurum veya kişilerin girdiği durumlarda tamamen güvenilirlik noktasında problem yaşayabilirsiniz.