İstemediğim Halde Çıkartılan Kredi Kartını Nasıl İade Edebilirim?

İstemediğim Halde Çıkartılan Kredi Kartını Nasıl İade Edebilirim?

Bankalar eğer düzenli çalıştığınız bir müşteri iseniz ya da maaşınızı alıyorsanız sizlere kredi kartı kullanmanız için adınıza basılmış kart gönderimi yapıyorlar.

Bir gün hiç beklemediğiniz bir an da kapınıza gelen kuryenin kredi kartı getirdiğine şahit olabiliyorsunuz. Çalıştığınız bankaların yanı sıra diğer bankalarda eğer kredi başvurusu ve kredi ürünlerini almanız durumunda size imzalattığı evraklara dayanarak kredi kartı çıkarabilmektedir.

kredi-karti-751-hd-hd.png

Bunun için sözleşmeleri detaylı bir şekilde okumalı ve imzayı ona göre atmalısınız. Genelde kredi alırken hiç okumadan evrakların altına imza atmaktasınız eve gelen bu tür uygulamaları gördüğünüzde ise doğal olarak şaşırmaktasınız.

Kabul Etme Zorunluluğunuz Yok

Eğer kredi kartı çıkartılmış ve adresinize kadar gelmiş ise karşınıza iki şık çıkıyor. Birisi kartı almak istemediğinizi belirtmektedir. O zaman kurye tarafından kart ilgili bankaya imha edilmesi için geri gönderiliyor. İkinci bir diğer seçenek ise kredi kartını teslim almak ve kullanıma açtırmamak olduğudur. Ancak kuryeden teslim aldığınız için eğer yıllık kart ödemesi var ise bunu peşinen kabul ettiğiniz anlamı taşıyor.

Banka ile İletişime Geçiniz

Size ulaşan ve almadığınız kart ile ilgili şikayetinizi bankanın müşteri hizmetlerini arayarak söyleyebilir ve kart istemediğinizi belirtebilirsiniz. Böylece bir daha böyle bir durum ile karşılaşmanın önüne geçeceğinizi de göreceksiniz. İstemediğiniz kredi kartı durumunun önüne geçmek sizin elinizdedir. Dilerseniz de gelen kartı kabul ederek kullanmaya da başlayabilirsiniz.

kredi-karti.jpg