İthalat Veya İhracat Yaparak Para Kazanmak

İthalat Veya İhracat Yaparak Para Kazanmak

İçerisinde bulunduğumuz toplumda hayatımızı rahatça idame ettirmek, yemek, barınma, giyinme, sağlık gibi temel ihtiyaçlarımızı sıkıntısız olarak karşılayabilmek için paraya muhtaç durumdayız.

İçerisinde bulunduğumuz toplumda hayatımızı rahatça idame ettirmek, yemek, barınma, giyinme, sağlık gibi temel ihtiyaçlarımızı sıkıntısız olarak karşılayabilmek için paraya muhtaç durumdayız. Çünkü günümüzde parasız bir yaşam düşünülemiyor. Para kazanmanın ise çeşitli yolları vardır.

thumbs-b-c-1e834475bab77b67799e427281ff49bc.jpg

İhracat yaparak ürünlerimizi dış pazarlarda satabilir veya ithalat yaparak ise dış ülkelerden kendi ülkemize getirdiğimiz ürünleri kendi iç pazarımızda satarak gelir elde edebiliriz. Örneğin yurt dışından legal yollarla teknolojik eşyalar getirip sayabiliriz. Ya da kendi ülkemizde üretilen tarım ürünlerini tekstil ürünlerini dış pazarlarda satışa sunabiliriz. O halde gelin sizinle birlikte ithalat ve ihracat yolu ile nasıl gelir elde edebileceğimize bakalım. Tabi öncelikle bu kelimelerin ne demek olduğunu öğrenelim

İthalat Ve İhracat Nedir?

İthalat dış pazarlarda satılan ürünleri satın almak demektir. Örneğin yurt dışında satılan bir telefon modelini ülkemize getirip satma işlemine ithalat denir.

İhracat ise kendi ülkemizde ürettiğimiz malları yurtdışına satmak anlamına gelir. Örneğin Mardin’de üretilen kilden çömlekleri Almanya’ya satarak buna ihracat denir.

İthalat Ve İhracat Yaparak Nasıl Gelir Elde Edilir?

İthalat ve İhracat yapmak aslında yüksek oranda arz ve talep ilişkilerine bağlı olan işlerdir. Bu işleri yaparak gelir elde etmek istiyorsak öncelikle işi yapacağımız ortamda Arge çalışması yapmalıyız. Yoksa tüm emeklerimiz boşa gidebilir.

Arge çalışması yaptıktan sonra ticaret yapacağınız yerler ile ilgili bilgi sahibi olup ilerki zamanlarda atacağınız adımları belirtebilir ve rotanızı çizebilirsiniz.

Ticaret yaparken illegal yolları tercih etmemek de dikkat edilmesi gereken önemli noktalar arasında. Ayrıca kaldıramayacağımız yüzüklerin de altına girmemeliyiz. Yani yapabileceğimiz gücümüzün yettiğinden fazla iş almamalıyız.

xvzxvz.jpg

Diyelim ki işimizi kurduk ama tanınmıyoruz . Unutmayın ki her problemin bir çözümü vardır. Bu sorunu çözerken de sosyal medyanın gücünden yaralanarak sosyal ağlarda reklam yapabilir bütçemiz yeterliyse afiş ve broşürler bastırarak kendimizi tanıtabiliriz. Hatta televizyona reklam vermek de başka bir seçim olacaktır. Ama globale erişmek istiyorsak sosyal medyanın gücünden faydalanmak daha doğru olacaktır.

Bu verdiğimiz öneriler sayesinde siz de ithalat ve ihracat yaparak para kazanabilirsiniz. Unutmayın ki kazanacağınız para sizin disiplini ve düzgün çalışma şeklinizle paralel olarak artacaktır.