Kredi Çekecek Olan Vatandaşları Çok Yakında İlgilendiriyor! Bankalar Açıkladı, Detayları Belli Oldu!

Kredi Çekecek Olan Vatandaşları Çok Yakında İlgilendiriyor! Bankalar Açıkladı, Detayları Belli Oldu!

Ekonomik olarak rahatlamak adına bankaların kredilerinden faydalanmak isteyen vatandaşlar için önemli bir gelişme yaşandı. Kredi çekeceklerin bu gelişmelere dikkat etmesi gerekmektedir; aksi halde kredi onayında sorunlar çıkabilir. İşte detaylar…

Kredi çekmek isteyen milyonlarca insanı ilgilendiren gelişmeler yaşanıyor. Bilindiği üzere tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hala koronavirüs etkileri devam ediyor. Bu nedenle ekonomik olarak zaten aşağı doğru bir ivmeye geçen ülkemiz maalesef daha zorlu süreçler ile karşı karşıya kalıyor. Geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı yeni reform açıklamasına da bu düzlemde bakmakta fayda var.

para-34-depo-16-9-1596797960.jpg

Yeni reform paketi ile birlikte bankalarla anlaşılarak vatandaş ve esnaflara daha uygun kredilerin verilmesi üzerinde çalışılıyor. Özellikle esnaflar pandemi sürecinde büyük yaralar alırken, ilerleyen günlerde bankalardan buna dönük yeni ekonomik gelişmeler ortaya atılabilir. Bunun yanında ayrıca kredi sicili bozuk olanlar ve kara listede olan vatandaşlar için Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı’na talepler gönderilmişti.

Kredi Alacaklar Dikkat!

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı geçtiğimiz günlerde üyeleri yoluyla iş çevrelerinden bazı talepleri dinlemişlerdi. Bu talepler bakanlıklara gelirken, binlerce vatandaşın gözü kulağı kredi sicil affında. Bilindiği üzere birçok vatandaş banka kredisine ihtiyaç duymasına rağmen kredi sicili bozuk olduğu için kredi alamamakta. Bunun yanında bazı iş çevrelerinden gelen taleplere göre kara listeden çıkarılmış olunmasına rağmen bankalardan herhangi bir kredi verilmediği de belirtilmişti.

birileri-olamaz-yapilamaz-naralari-atiyordu-turk-lirasi-15-yil-once-itibar-kazandi-h1577779597-c80b4b-001.jpg

Yaşanan tüm bu gelişmeler üzerine binlerce kara listede olan vatandaş gözünü kulağını gelmesi muhtemel açıklamaya çevirdi. Kara listede olanlara ve sicil affını bekleyenlere yakın zamanda güzel haberler gelmesi bekleniyor.

Kredi Almak İsteyen Esnaflar Dikkat!

Ekonomik anlamda ilerleme olabilmesi adına pandemi sürecinde kötü şartlar ile karşı karşıya kalan esnaflara dönük banka kredi çalışmaları da devam ediyor. Bankaların verdikleri krediler ile ekonomik anlamda bir rahatlama ile birlikte canlanma olması beklenirken; bu bağlamda bankalardan kredilere dair bazı bilgiler gelmeye başlıyor. Önümüzdeki günlerde küçük ölçekli iş yerleri için 100 bin TL’ye kadar kredi verilmesi planlanırken, bu kredinin istihdam ile direk alakalı olacağı öğrenildi. Buna göre kredi çekmek isteyen küçük ölçekli iş yerleri bir istihdama karşılık faizsiz kredi alabilecek. Yine bu krediye dair detayların da ilerleyen günlerde ortaya çıkması bekleniyor.