Kredi Çekmek için Gereken Şartlar, Kredi çekebilirmiyim, Kredi çekmek İstiyorum Yapabilirmiyim yazımızda Buluşalım..!

Kredi Çekmek için Gereken Şartlar, Kredi çekebilirmiyim, Kredi çekmek İstiyorum Yapabilirmiyim yazımızda Buluşalım..!

Kredi çekmek istiyor ve gerekli şartları sağlayıp sağlamadığınızı merak ediyorsanız haberin devamını okuyarak gerekli bilgiye ulaşabilirsiniz..

18 YAŞINI DOLDURMUŞ OLMAK

Bankalarda işlem yapabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Ülkemizde reşit olma yaşı 18'dir. Kredi çekmekte dahil birçok işlem için bu sınır vardır. Alt sınır olarak 18 yaşını doldurmuş olmakla birlikte bankadan bankaya değişen üst sınırlar vardır. Bu yaş sınırı 70-80 olabileceği gibi farklı da olabilir. Bankalar alacaklarını güvence altına almak için bu üst sınırı koymşulardır.

KREDİ NOTUNUZUN YETERLİ OLMASI

Geçmişteki finansal hareketleriniz kredi alıp almama konusunda bir diğer etkendir. Zamanında aldığınız kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödeyip ödemediğiniz, yasal takibe takılıp takılmadığınızda bankaların kredi verirken göz önüne aldıkları etkenlerdendir. Yasal takibe takılmadıysanız kredi notunuz yüksek çıkaracaktır kredi çekerken sorun yaşamayacaksınızdır.

469471.jpg

YETERLİ BİR GELİRE SAHİP OLMAK VE BU GELİRİ BELGELEYEBİLMEK

Memurlarda genelde belirli bir süre çalışma şartı aranmaz kredi notlarının iyi olması yeterlidir ancak SGK'lı bireyler için çalıştığı yerlerde belirli bir süre çalışma şartı aranabilir bu süre bankadan bankaya değişerek süreler; Son çalıştığı iş yerinde 3 ay, 6 ay olmak üzere toplamda 12 ay Çalışmış olması gerekmektedir.

Ayrıca ipotek söz konusu ise eş rızası aranır. Bazı bankalar kredi verirken kefil şartı arayabilir, Eğer böyle bir şart varsa gene kefil olanın eş rızası gerekir.