Kredi kartı kullananlar dikkat 350 liradan 500 liraya çıkacak

Kredi kartı kullananlar dikkat 350 liradan 500 liraya çıkacak

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından alınan kararla birlikte kartlı ödemelerde salgın tedbirleri gereğince temassız işlem limitlerinin 1 Şubat tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 500 TL olarak yeniden güncellendi.

Kredi kartı kullananlar için önemli bir duyuru yapıldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nca alınan kararla birlikte temassız ödemelerin ödeme limitlerin arttırılmasına karar kılındı. Bununla birlikte 350 TL olan temassız limiti güncellenerek 500 TL’ye yükseltildi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) kartlı ödemelerde temassız limitin artırılacağını duyurdu. Koronavirüs önlemleri kapsamında temassız limitinin 1 Şubat’tan itibaren 350 TL’den 500 liraya çıkarılacağı belirtildi.

BDDK’nın Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) ve Bankalararası Kart Merkezi’ne (BKM) gönderdiği yazıda yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının Türkiye’de yayılımının önlenmesi amacıyla bankacılık sektöründe bazı tedbirlerin alındığı hatırlatıldı.

LİMİT 500 TL’YE YÜKSELECEK

Daha önce 250 Türk lirasına çıkarılan kartlı ödemelerde temassız işlem limitinin 7 Mayıs 2021’de 350 Türk lirası olarak güncellendiği aktarılan yazıda, salgın vakalarının devam ettiği bu günlerde kartlı ödemelerde temassız işlem limitinin, 1 Şubat’tan itibaren geçerli olmak üzere 500 Türk lirası olarak yeniden güncellenmesine karar verildiği bildirildi.