Kripto Para Yükselişi Devam Ediyor

Kripto Para Yükselişi Devam Ediyor

Bitcoin geçtiğimiz Cuma günü 2 hafta ardından tekrar 40 bin dolar üzerine çıkmayı başardı. Uzmanlar 10 – 15 Şubat tarihlerinin önemli olduğunu ifade ederken, Bitcoin’de meydana gelen yükseliş hakkında merak edilenler sorulara Huobi genel araştırma müdürü Beste Naz Süllü yanıt verdi.

FED tarafından yapılan açıklama öncesi, toparlanma eğilimi gösteren kripto para birimleri, FED açıklamaları sonrasında risk varlıkları üzerinde meydana gelen baskı nedeniyle tekrar düşüşe geçmiştir. 35 Bin 500 Dolar seviyesine düşen BTC, tekrar toparlanma içindeyken, geçtiğimiz Cuma günü 40 bin dolar üzerini gördü. Uzmanlar konu hakkında açıklamalarında bunun çok kritik bir gelişme olduğunu vurguladı.

Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü tarafından yapılan açıklama, Şubat ayının kripto paralar için son derece önemli olduğunu ifade etti. Süllü yaptığı açıklamada; ‘’ Başkanlık emri ile ABD’de hazine sekreterine önemli yetkiler gelebilir. Aynı zamanda SEC tarafından ABD bankalarına kripto paralarda hizmet için yetki tanımlanabilir’’ ifadelerini kullandı.

Global bazda piyasa değeri olarak düşündüğümüzde kripto paraların yükselişi devam etmektedir. Son 24 saate ise %2 oranında değer kazandığı ve 1.94 trilyon dolara kadar yükseldiği bilinmektedir.

BTC tekrar 40 bin dolar üzerinde

Bitcoin fiyatları, haftanın ilk günü 41 Bin 585 dolar seviyesinde işlem görmeye başladı. Gün içinde ise en yüksek 42 Bin 990 doları görmesinin yanında en düşük 41 Bin 102 Dolar olarak işlem gördü. BTC işlem hacmi açısından ise saat 16:26 itibari ile %5.17 oranında yükseliş yaşadı ve 42 bin 682 dolar seviyesine ulaştı.

Bitcoin ardından kripto para dünyasının en popüler dijital birimi olan Ethereum, genel yükselişe eşlik eden para birimleri arasında yer almaktadır. Haftaya 2 bin 971 dolar ile başlayan Ethereum (ETH) gün içinde ise 3 bin 108 doları görmesinin yanında, en düşük 2 bin 751 dolar seviyesine düştü. 18 gün ardından 3 bin doların üzerine çıkarak bir ilk yaşadı.

Kripto para piyasasında meydana gelen artış yatırımcıların ümitlerinin tekrar yükselişe geçmesine neden oldu.