Paralar hesaba yatmaya başladı T.C kimlik numaranızla kontrol edin

Paralar hesaba yatmaya başladı T.C kimlik numaranızla kontrol edin

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre, Ekim ayı içinde çiftçiler korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında virüsün olumsuz etkileri sebebiyle toplam 773 milyon 269 bin lirayla ödeme yapılacağını aktardı.

Paralar Hesaba Yatıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir gerçekleştirdiği açıklamada destek ödemelerinin yüzde 77 oranında gerçekleştirdiği ifade eden Pakdemirli, 2021 yılı içerisinde belirlenen destek tutarının toplamda 16,8 milyar lirasını çiftçilere ödeceğini aktardı.

Bakan Pakdemirli, iklim değişikliği ve salgının olumsuz koşullarına rağmen üretici ve yetiştiricinin yanında olacaklarını ifade ederek şunları söyledi; “Büyük fedakarlıkla ve özveriyle üretmeye devam eden çiftçimizin tüm olumsuzluklara rağmen ayakta kalmasına destek olacağız. Tüm varlığımızla ve gücümüzle üretim için çaba göstereceğiz. Çiftçimiz ürettikçe bizim de yanında olduğumuzu görecek.”

Ekim ayında gerçekleşecek olan destek ödemelerinin ilişkin bilgi veren Pakdemirli şunları aktardı; “Ekim ayında rekor destek ödemesi yapacağız ve ödemeler bugün hesaplara geçecek. Buna göre, çiğ süt desteği (ocak-şubat-mart) 261 bin 584 çiftçi, toplam 706 milyon 136 bin 472 lira destek ödemesi alacak.