PTT bu sabah duyurdu! Anında 1180 TL ödeme yapılacak

PTT bu sabah duyurdu! Anında 1180 TL ödeme yapılacak

Devlet tarafından sağlanan nakit ücret destek ödemeleri hız kesmeden devam ederken, ödemelerin banka hesapları üzerinden yapılacağı, hesabı eksik veya yanlış olan vatandaşların PTT üzerinden ödeme alabileceği açıklandı. Bu zor günlerde destek ödeme süreleri iki ay daha uzatıldı.

Virüs salgını ile gelen bu nakit destek ödemeleri 8 Ocak’ta başlayacak. Günlük 39,24 TL olarak hesaplanan bu ödemeler, aylık 1177 TL olarak verilecek. Corona virüs süreçlerinde nakit destek ücretleri sona ermesine rağmen, bu zor günlerin İŞKUR tarafından iki ay süreyle uzatıldığı da açıklandı.

8 Ocak’ta başlayacak…

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan yapılan açıklamada, nakit ücret destek ödemeleri için ödemelerin 8 Ocak’ta başlayacağı, ödemelerin banka hesaplarından yapılacağı, eksik olan vatandaşların veya yanlış hesaplar PTT yoluyla ödeme alabilir.

Ödemeler için 2 ay ek süre …

Koronavirüs salgını ile mücadele sırasında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan ödemeler, bu ödemelerde ücretsiz izin verilen veya işsiz kalan vatandaşlara işsizlik sigortası fonu ve İŞKUR tarafından iki ay süreyle uzatıldı. 4447 Sayılı Kanunun 24. Maddesi.

Bu ödemeleri kimler alabilecek?

İşverenler, 17 Nisan 2020 tarihinden itibaren iş sözleşmelerine sahip olsalar bile, 22 Mayıs 2003 tarihli 4857 sayılı İş Kanunun 10. maddesine göre ücretsiz işten çıkarma alabilecekler. İş sözleşmesi feshedilen vatandaşlar işsizlik ödeme alternatiflerinden yararlanma hakkına sahip olacak. Bu süreçlerde vatandaşların yaşlılık aylığı, kısa süreli veya tam işten çıkarılma şartları almaması istenmektedir.