SGK'dan son dakika müjdesine göre SGK, SSK, Bağ-kur'lulara 8.477 TL Toplu para ödemesi verilecek!!

SGK'dan son dakika müjdesine göre SGK, SSK, Bağ-kur'lulara 8.477 TL Toplu para ödemesi verilecek!!

SGK'dan son dakika müjdesine göre SGK, SSK, Bağ-Kur'lulara 8.477 TL Toplu Para ödemesi verilecek ! Başvurular başladı hemen başvuru yapın....

Yıl, Yaş ve Prim şartını tamamlayıp emeklilik başvurusu yapanlar ortalama bir hafta -10 gün içerisinde maaşa kavuşuyor. İşlemleri uzayanlar ise 8477tl'ye varan avanstan yararlanıyor..

Tüm çalışanların hayali emekli olmak, Bunun için işe girilen tarihe göre belirlenen yıl, yaş ve prim şartlarını tamamlamak gerekiyor. Üç şartı da sağlayanlar Sosyal Güvenlik Kurum'una başvurup emekli maaşına kavuşuyor. Emeklilik işlemleri için tek bir dilekçe yetiyor. İstayanlar e-Devlet'ten de başvuru yapabiliyor. Ortalama 1 hafta- 10 gün içerisinde aylıklar bağlanıyor.

UZUN SÜRE ALIYOR

Aylık bağlama işleminin uzun sürmesi halinde ise avans sistemi yardıma yetişiyor. Emeklilik başvurusu yapan kişiye avas ödemesi yapılması için aylığın 90 gün içinde bağlanamamış olması ve Sosyal Güvenlik Kurumu'na yazılı başvuru yapılması gerekiyor.

Kurum, net asgari ücretin 3 katına kadar ödeme yapıyor. Bu yıl için avansın tutarı 8 bin 477 lira Yeniyılda yeni asgari ücretle artacak.

Avansın bağlanacak gelir ve aylıkların birikmiş tutarından fazla olan bölümü, daha sonra gelir ve aylıklardan 1/4 (yüzde 25) oranında kesilerek mahsup ediliyor.

ÜÇ MAAŞ KADAR

Emekli aylığının bağlanmasını bekleyenlere sunulan avans imkanının mevcut emeklilere de sağlanması beklentisi var. Avansın tutarının da üç maaş kadar olması bekleniyor.

Talepler hayata geçerse emekliler nakit ihtiyacını faizsiz sunulan avans ile karşılayabilecek. Avans daha sonra maaşlardan küçük taksitler halinde ödenebilecek.