Su faturasını düşüren ve ayda en az 100 TL tasarruf sağlayan yöntemler!

Su faturasını düşüren ve ayda en az 100 TL tasarruf sağlayan yöntemler!

Su faturanız çok yüksek geliyorsa su faturanızı düşürmenize yarayacak bazı yöntemler var üstelik ayda en az 100 TL tasarruf sağlayabilirsiniz

Tasarruf yöntemleri şu günlerde en popüler konular arasında yer alıyor. Sizlerle su faturasında tasarruf sağlamanın yollarını paylaşacağız.

Su faturaları son dönemde elektrik faturaları kadar olmasa da cep yakmaya başladı. Bazı kentlerde su faturalarına zamlar geldi.

Özellikle su faturalarındaki yükseliş bir çok ev hanımını da tasarrufa yönlendirdi. Genel olarak Türk toplumu temizliğe önem veren bir toplumdur. Bu yüzden suyu çok fazla kullanırız.

Ayda 100 TL su faturasından tasarruf sağlayacak bazı yöntemler var. Bu yöntemleri uygulayarak su faturanızda büyük ölçüde tasarruf sağlayabileceksiniz. Tek yapmanız gereken faturanızın düşmesi için bu bilgiler doğrultusunda tasarruf yöntemlerini uygulamak.

Posta gazetesinde hazırlanan özel bir içerikte; Su faturasından tasarruf yapılmasını sağlayan bazı yöntemlere yer verildi. Bu yöntemler arasında en dikkat çekeni ise en çok kullanmış olduğumuz elektrikli ev aletlerinin başında gelen çamaşır makinesiyle ilgili olan.

Bakın faturada en az 100 TL tasarruf sağlamanızı sağlayacak yöntemler neler. Bu yöntemleri sizlerde arkadaşlarınızla paylaşın. Onların da faturalarında böylelikle tasarruf yapmalarını sağlamış olursunuz.

ÇAMAŞIR MAKİNESİ
Çamaşırlarınızı yıkamak için bir plan oluşturun. Hergün çamaşır yıkamak yerine kirlileri biriktirip toplu bir şekilde yıkayın. Böylece hem elektrik hem de su faturanızda tasarruf yapmış olursunuz.

DUŞ
Özellikle yaz ayalrında sıcak havanında etkisiyle çok sık duş alırız. Tabii ki duş almayın demeyeceğiniz. Duş alırken saçınızı veya vücudunuzu sabunladığınız sırada suyu kapalı tutun. Bu yöntem büyük ölçüde tasarruf yapmanızı sağlayacak.

SİFON
Su faturasını en çok şişirenlerden birisi de akıtan sifonlar. Sifonunuz akıtıyorsa en kısa sürede tamir edin.

Ayrıca içi dolu bir pet şişeyi sifonun içine yerleştirin. Bu yöntem sifonun daha az su almasını ve her sifonda tasarruf yapmanızı sağlayacak.

SULAMA
Bahçe veya balkonunuzda hortum kullanıyorsanız, hortumun ucuna debi denilen aparattan yerleştirin. Böylelikle sudan neredeyse yüzde elli kar sağlamış olursunuz.

SUYUN ISINMASINI BEKLEME
Bir şeyi yıkarken veya duşa girdiğinizde suyun ısınması için musluğu açarız ve ortalama 15 saniye suyun ısınmasını bekleriz. Bu sırada suyu boşa akıtmak yerine altına bir kova koyun ve su ısındıktan sonra kenara kaldırın.

Bu kovayı daha sonra temizlik yaparken kullanırsınız.

DİŞ FIRÇALAMA
Diş fırcanızı elinize altınız ve fırçayı ıslatıp üzerine macunu sürüp dişlerinizi fırçalamaya başladınız. Bu sırada musğunuz açık mı, kapalı mı? Kapalıysa sorun yok, eğer açık tutuyorsanız hem su kaynaklarına hem de bütçenize zarar veriyorsunuz.

BULAŞIK MAKİNESİ
Bulaşık makinesini tam dolmadan çalıştırmayın. Makineler ne kadar akıllı olursa olsun, iç hacmi kadar su harcayarak yıkama yapacaktır. Bu nedenle doldurulmamış makinede paranız ziyan olabilir.

İşte bu kadar kolay! Bu yöntemlerle su faturanızı en az 100 TL düşürmüş olacaksınız