Vakıfbank Ve Ziraat Bankası'ndan Ortak 18 Bin Tl Faizsiz Kredi

Vakıfbank Ve Ziraat Bankası'ndan Ortak 18 Bin Tl Faizsiz Kredi

Özel bankalar ortak bir şekilde kredi verme çabasına devam ederken kamu bankaları tarafından da bu şekilde bir hazırlığın olması müşterileri ve vatandaşları oldukça memnun etti.

Uzun zamandan beri özel bankaların bir araya gelerek çeşitli çalışmalar yaptığını dile getiren vatandaşlar bu şekilde bir çalışmanın neden kamu bankaları tarafından yapılmadığı ve vatandaşlara neden daha cazip imkanlar sunulmadığı ile ilgili birçok soru soruyordu. Yapılan değerlendirme neticesinde başvurular haklı bulundu ve vatandaşların istekleri doğrultusunda Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından ortak bir çalışma gerçekleştirildi.

3.jpg

Yapılan çalışma ile birlikte 18.000 TL gibi önemli bir miktarı faizsiz bir şekilde vermeyi planlayan Vakıfbank ve Ziraat Bankası çalışmasının sonuna gelerek vatandaşlara bu kredinin duyurusunu net bir şekilde yaptı. Yapılan açıklamadan net bir şekilde 18 bin TL faizsiz kredinin kimler tarafından alınabileceği ve hangi koşullar altında alınabileceği ile ilgili açıklama her iki banka tarafından da yapıldı.

Ziraat Bankası Faizsiz 18.000 Tl Kredi

Ziraat Bankası tarafından yapılmış olan açıklama çerçevesinde 18.000 TL olarak verilecek olan kredinin 36 ay vadeli bir şekilde ve herhangi bir şekilde faiz bulunmadan ödenecek bir kredi olması dikkatlerden kaçmadı. Uzun zamandan beri faizlerin yüksek olmasından dolayı vatandaşların kredi çekemediği ve önemli ihtiyaçlarını karşılayamadıkları biliniyor.

Özel bankalar çok cazip olmasa da bir araya gelerek birçok Kampanyayı diğer bankalar ile birlikte sunmaya devam ediyorken bir anda kamu bankaları tarafından da böylesine önemli bir kampanyanın başlatılması vatandaşlar nazarında oldukça olumlu karşılandı. Sosyal medyada son zamanlarda Ziraat Bankası tarafından çok fazla faizsiz kredi verilmediği ve bu sebeple de eleştirildiği biliniyordu. Ziraat Bankası Tüm bu eleştirilere cevap niteliğinde 18 bin TL 36 ay vadeli olan kredisini faizsiz bir şekilde sunacağını net bir şekilde duyurdu.

35.jpg

Vatandaşlar dün gece geç saatlerde gelen bilgi doğrultusunda bugün bankalara iletişime geçerek bu kredinin doğru olup olmadığını araştırdılar. Vatandaşlar tarafından elde edilen bilgiler doğrultusunda bu kredinin verildiğini doğrulayarak herhangi bir sorun sıkıntı olmadığı takdirde kredinin net bir şekilde hesaba aktarılacağı bilgisi verildi.

Vakıfbank 18 Bin Tl Faizsiz Kredi

18.000 TL 36 ay vadeli kredi Türkiye'nin en büyük 2 Bankasını bir araya getirerek bu cazip kampanyayı vatandaşlara sundu. Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamanın arkasından Vakıfbank tarafından da aynı şekilde benzeri bir açıklama yapıldı. Banka yapmış olduğu açıklamada kısa süreli olarak 18 bin TL nin 36 ay vadeli olarak herhangi bir şekilde faiz bulunmadan vatandaşlara kredi olarak verileceği bilgisi verildi. Tıpkı Ziraat Bankası müşterilerin de olduğu gibi VakıfBank müşteri de bu durumu son derece olumlu karşılayarak Vakıfbank'ta sevgi ve muhabbetlerini ilettiler.

18.000 TL faizsiz bir şekilde verileceğini duyan vatandaşlar ilk olarak bu haberin doğruluğunu araştırmaya başladılar. Yapılan araştırma neticesinde Vakıfbank tarafından yetkililerin bildirmesi üzerine net bir şekilde 18 bin TL nin 36 ay vadeli bir şekilde verileceği ve herhangi bir sorun bu noktada bulunmadığı açıklandı. Vatandaşlar bu bilginin doğruluğunu anladıktan sonra krediye ne şekilde başvuracakları ve hangi başvuru noktalarının değerlendireceği ile ilgili birçok soru sormaya başladılar.

issizlik-maasi-tazminat-yillik-izin-flas-deta-5080669.jpg

Banka kredinin verileceği bilgisinin arkasından net olarak ne şekilde başvuru yapılacağı hangi zemin üzerinden başvuru yapılabileceği ile ilgili açıklama yapmadı. Kısa bir süre içerisinde bu konu ile ilgili net bir bilgilendirme yapılacağı ile ilgili üst yönetim tarafından bir takım açıklamalar yapıldı. Vatandaşlar şart durumunun netleşmesinin arkasından krediye başvurarak 18.000 TL gibi önemli bir kredinin alınmasının planını yapıyor.

Kimler Kredi Alabilir

Gerek Ziraat Bankası tarafından gerekirse Vakıfbank tarafından yapılan açıklamalar çerçevesinde kredinin kimlerin alabileceği ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor. Fakat Vakıfbank ve Ziraat Bankası tarafından bugüne dek verilmiş olan kredilerin genel olarak ortak şartları bulunuyor. Neredeyse vermiş oldukları tüm kredileri de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ilk şart olarak aranmaktadır. 2. önemli şart ise 18 yaşının üzerinde olma şarkıdır ki 18 yaşının altında olan vatandaşlar Türkiye Cumhuriyeti'nde kredi kullanamazlar. 3 ve tüm bankaların önemsediği noktalardan bir tanesi de diğer bankalara yapılmış olan çalışmalarda vatandaşın kredi ödemelerinde herhangi bir sorun bulunup bulunmadığı noktasıdır.

sgk-da-odeme-kriterleri-degisiyor-12-aya-cikarili-4991211.jpg

4. dikkat edilmekte olan nokta kredi kullanmak isteyen vatandaşların bir sigortasının bulunup bulunmadığıdır. Yani bu kredi tamamen çalışanlara yönelik verilmekte olan bir kredidir. Belirtilen bu şartın yerinde olması durumunda vatandaşların bu krediyi almaları ile ilgili önlerinde herhangi bir engel bulunmamaktadır.