Yapı Kredi Den 240 Ay Vadeli Kredi, Şartlar çok basit

Yapı Kredi Den 240 Ay Vadeli Kredi, Şartlar çok basit

Devlet bankaları tarafından oluşturulmuş bir sistem içerisinde her alınacak kredinin belirli bir üst limiti bulunmaktadır. Örneğin ihtiyaç kredisi almak isteyen bir vatandaş 36 ay vadeli bir şekilde bu krediyi kullanabilir.

Bunun dışında üstüne çıkarak herhangi bir vade seviyesi belirleyemez. Araç almak isteyen vatandaşlar ise maksimum 48 ay vadeli bir şekilde araçların alabilirler. 48 üzerinde herhangi bir vade seçeneği sunan banka olması mümkün değil. Konut kredisi almak isteyen vatandaşların ise alabilecekleri maksimum vade seçeneği 120 ay olarak belirlenmiştir. Bunun üzerinde herhangi bir banka üst seviyede kredi noktasında kredi almak isteyen vatandaşa herhangi bir banka olumlu yanıt veremeyecektir. Banka genelde toplumun ihtiyaçları doğrultusunda bu sınırlandırmaları bazı bankaların başvuruları ile vadeler değiştirebilmektedir. Son zamanlarda birçok banka ile ilgili çalışma yapan devlet yetkilileri en son olarak yapı kredi ile ilgili olan çalışmayı duyurmuş bulunuyor. Yapı kredi ile ilgili konut almak isteyen vatandaşlar 240 ay vadeli bir şekilde konut kredisi kullanabilecekler. Bu vade sayısında kredi sadece Yapı Kredi'de bulunuyor daha önce de farklı bankalarda da böyle imkanlar bulunduğu biliniyor.

240 Ay Vadeli Kredi

Ülkemizde örneği çok az arasına bilinmekte olan bu kredi dünya üzerinde de örneği çok fazla bilinmekte olan bir kredi değildir. 240 ay 20 sene olarak belirlenmiştir. Yani oldukça uzun bir süre kredi ödemesi yapmak gerekebilir. Fakat kredi ödemesini sabit olması sebebiyle ve yıllık enflasyon miktarının belirli bir limitin üzerinde olmasından dolayı ilerleyen zamanlarda oldukça küçük miktar olarak ödemesi daha kolay olacaktır. Bu sebeple devlet konut sahibi olmak isteyen vatandaşlara özel bir imkan sağlayarak çeşitli bankalar ve yapmış olduğu anlaşma neticesinde 10 yıllık olan kredi anlaşmalarını 20 yıla çekmiş bulunmaktadır. Böylece vatandaşlar kira ödemek zorunda kalmayarak 20 yıllık bir vadeli kredi çekmek suretiyle kendi evlerinin ödemelerini kira öder gibi yapmış bulunacaklardır.

Son zamanlarda konutla ilgili oldukça büyük sıkıntıların olduğu biliniyor. Bu sebeple konuda olan talebin artması için devlet tarafından bu gibi çalışmaların artmış olması beklenmekteydi. Daha sonraki zamanlarda kredi faiz oranlarının düşürülmesi ve bununla birlikte farklı bir takım çalışmalar olması bekleniyor. Bu çalışmaların başlangıç olarak 20 sene vadeli kredi yapı kredi üzerinden sunulmasıyla birlikte çalışmanın ne şekilde bir sonuç vereceği merakla bekleniyor. Sonucun olumlu olması durumunda diğer isteyen bankalar ile birlikte devlet tarafından bir çalışma yapılacak 20 sene vadeli bir şekilde sadece konut almak isteyen vatandaşlara özel bir kredi verilecek

Cazip Konut Kredisi

Verilecek olan kredinin oldukça büyük bir cazibesinin bulunması sebebiyle yapı kredi üzerinde büyük bir baskı oluştu. Yapı kredi şubelerinde oldukça büyük sıralar oluşurken telefon üzerinden ulaşmak isteyen vatandaşlar dakikalarca müşteri hizmetleri de beklemek zorunda kalıyor. 240 ay vadeli ve cazip bir faiz oranı bulunmakta olan bu kredi ile ilgili olarak bilgi almak isteyen vatandaşlar olumlu bulunmaları durumunda derhal ev aramaya başlıyorlar. Konut almak isteyen ve uzun zamandır böyle bir hayali bulunan vatandaşları değerlendirilebileceği büyük kampanya olarak sunulan bu imkan yakın zaman içerisinde son bulacak.

Böylesine büyük bir imkanla kredi vermekte olan yapı kredinin cazibe imkanından faydalanmak isteyen vatandaşlar bankanın çeşitli iletişim kanallarına ulaşarak o ile ilgili bilgi almaları mümkündür. Gerek bankaya giderek gerek internet üzerinden gerek mobil bankacılık verdiği hizmetler üzerinden konu ile ilgili bilgi almanız mümkündür. Başvurunun sağlaması ile birlikte kısa süre içerisinde tarafınıza onay mesajı gelecektir. Onay mesajını almanız ile birlikte kredi kullanmanız artık uygundur. Burada dikkat edilmesi gereken alacağız evin tespit edilmesidir. Banka yetkilileri banka doğrultusunda sizlerin almış olacakları eve gelerek bir değerlendirme yapacaklardır ve bu değerlendirme neticesinde olumlu olması durumunda krediniz tarafında tahsil edilecektir.