Zam yağmuru sürüyor! Bir içki grubuna daha zam yapıldı

Zam yağmuru sürüyor! Bir içki grubuna daha zam yapıldı

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, bir rakı grubuna daha zam geldiğini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu

Zam yağmurundan Türkiye'de en çok etkilenen sektörün başında alkollü ürünler piyasası geliyor. Uzun yıllardır alkol fiyatları Türkiye'de en çok zamlanan ürünler arasında yer alıyor. Sektör kaynaklarından gelen açıklamaya göre bir içki grubuna daha zam geldiği duyuruldu.

Türkiye'de enflasyondaki yükseliş devam ederken hayat pahalılığı hayatın her alanında gelen zamlarla hissediliyor. Akaryakıt fiyatlarına gelen zamdan sonra alkol fiyatlarına yeni bir zam geldiği öğrenildi.

Türkiye'de son dönemde alkol fiyatlarına peş peşe zamlar geliyor. Medyafaresi.com tarafından paylaşılan bir haberde Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş'ın sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşıma yer verildi.

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş yaptığı duyuruda bir içki grubunun daha zamlandığını açıkladı.

Edinilen bilgiye göre Mey Grubu'nun ardından Efe Rakı grubu ve bazı ithal viski, votka markalarına da zam geldiği öğrenildi.

Zam sonrası ilgili rakı grubunun 35 cl'lik şişesi 149, 50 cl'lik şişesi 199, 70 cl'lik şişesi 279 ve litrelik şişesi ise 389 liraya çıkmış oldu. Öte yandan 35 cl'lik şişe, yapılan zam öncesinde 129 liraydı.

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, kişisel Twitter hesabında yaptığı paylaşımda yeni fiyat listesine yer verdi: