Ziraat Bankası  10 bin lira kredi veriyor üstelik 6 ay geri ödemesiz

Ziraat Bankası 10 bin lira kredi veriyor üstelik 6 ay geri ödemesiz

Türkiye’nin en büyük kamu bankası olarak bilinen Ziraat Bankası, eşsiz bir kredi kampanyasına hazırlanıyor. Gelen bilgilere göre, Ziraat Bankası 10 bin liralık krediyi birçok kişiye verecek. Üstelik 6 ay geri ödemesiz olacak. İşte tüm detaylar.

Ekonomik olarak zor süreçler geçiren birçok yurttaş, soluğu bankaların kampanyalarında aldı. Pandeminin etkisiyle birlikte ekonomik olarak zorlanan birçok kişi görüldü. Ziraat Bankası tarafından da eşsiz bir kredi kampanyasına hazırlanıyor. Yurttaşlara özel olarak ilk 6 ay geri ödemesiz kredi verilecek.

haber-ay-kopyasi-1280-x-720-px-14.jpg

Bankanın vereceği krediyle ilgili olarak, minimum kredi geri ödeme süresi 12 ay olarak kayıtlara geçmiş durumda. Maksimum kredi geri ödeme süresi de 36 ay olup; 1 Aya ait faiz oranıysa %1.05, Tahsis ücreti 50 TL, maksimum yıllık faiz oranıysa %16 olarak belirlendiğini hatırlatmakta fayda var.

Ziraat Bankası 6 Ay Ertelemeli Kredi Detayları

Ziraat Bankası 6 ay ötmeli kredi kampanyasıyla birlikte oldukça rahatlatıcı faiz oranlarını da eklemiş. İlk kredinizi aldığınızdan tam 6 ay sonra ödemeye başlayacaksınız. Detaylara biraz bakıldığına ilk 6 ay sonrasında taksitleri ödeme dışında kredi faiz oranları ortalama olarak %1.05 olarak görülmekte. Krediyi kullanırken %0,5 kredi tahsis ücreti olacak.

haber-ay-kopyasi-1280-x-720-px-13.jpg​​​​​​​

Kullanılabilecek kredi miktarlarına bakıldığında ise üst limit şu an itibari ile 10.000 TL olarak belirlenmiş. Acil ve kısa dönem ihtiyaçlarınızı da giderek nakit nefes aldırma maksatlı oluşturan krediyle birlikte 10 bin liraya kadar krediyi alabilir, 6 ay sonra geri ödemeye başlayabilirsiniz.

36 Ay Vade İmkanı

Vade koşulları da bir kredi çekme veya alma durumunda son derece önemli. Banka tarafından açıklanan bilgilere göre, minimu​​​​​​​m vade süresi 12 ay olarak kayıtlara geçmiş. Maksimum vade süresine bakıldığında ise 36 ay. Bu durumda da oldukça rahat ve kolay kullanıma sahip olabilirsiniz.

haber-ay-kopyasi-1280-x-720-px-12.jpg​​​​​​​

Herkese Kredi Verilecek Mi?

Korona virüs salgınıyla birlikte kamu bankaları, kredi sicil notu kötü olan kişilere dahi kredi vermeye başlamıştı. Geliri olmayanlara kredi olarak sunulan bu kampanyadan birçok kişi faydalanacak. Hali hazırda aktif bir geliriniz bulunuyorsa, kredi sicil notunuz yeterli düzeydeyse Ziraat Bankası kampanyasının tam siz göre olduğunu söyleyebiliriz.