Hava durumu hafta sonu nasıl olacak İstanbul Ankara İzmir hava durumu meteoroloji

Hava durumu hafta sonu nasıl olacak? İstanbul Ankara İzmir hava durumu son rapor açıklandı mı? Cuma gününün gelmesiyle birlikte hafa sonu tatillerini en iyi şekilde değerlendirmek isteyen vatandaşlar, hava durumu araştırması yapmaya başladı. Hafta sonu havanın yağmurlu mu yoksa açık mı olduğunu merak eden çok sayıda kişi, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı güncel verileri öğrenmek istiyor.

Hava durumu hafta sonu nasıl olacak İstanbul Ankara İzmir hava durumu meteoroloji
  • 09 Kasım 2018, Cuma 13:20

 Hafta sonu hava durumuna yönelik araştırmalar hız kazandı. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde yaşayan vatandaşlar bulundukları bölgelerde cumartesi ve pazar günü havanın nasıl olacağını merak ediyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, bölgede hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı ve sıcaklığın mevsim normalleri ve üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Yapılan son değerlendirmelere göre bugün, yurdun genelinin parçalı bulutlu, kuzey kesimler ile Güney Ege kıyılarının yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra İstanbul, Kocaeli ve Sakarya'nın kuzey kıyıları ile Muğla'nın güney kıyılarının hafif sağanak yağışlı geçeceği belirtildi. İstanbul Ankara İzmir hava durumu Meteoroloji son dakika açıklamalar...

Marmara, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu 16

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey kıyılarının hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 19

İzmir: Az bulutlu 21

Adana: Parçalı ve az bulutlu 25

Bursa: Parçalı, zamanla çok bulutlu 19

Antalya: Parçalı bulutlu 23

Samsun: Parçalı, zamanla çok bulutlu 18

Trabzon: Parçalı bulutlu 18

Erzurum: Parçalı bulutlu 9

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 19

HAFTA SONU HAVA NASIL OLACAK?

Hava durumu ile ilgili son tahminler Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlandı. Pastırma yazı ile birlikte mevsim normallerinin üzerinden seyreden sıcaklıklar yeniden düşerken vatandaşlar hava durumu ile ilgili yeni açıklamaları yakından takip ediyor.

 Meteoroloji'nin verilerine göre İstanbul hava durumu, 10 Kasım - 12 Kasım tarihleri arasında yoğun bulutlu geçmesi bekleniliyor. Sıcaklıklar mevsim normalleri içerisinde.

İSTANBUL'DA HAFTA SONU HAVA DURUMU NASIL?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nin sitesinden alınan verilere göre; bugün hafif yağmur etkisini göstermesi bekleniliyor. 5 günlük verilere göre gökyüzü İstanbul'da kapalı.

10 Kasım 2018: Hafta sonu İstanbul'da gökyüzü kapalı olurken, yağmur beklenmiyor. Sıcaklık 12-19 derece arasında olurken nem oranı yüzde 71-92 arasında. Rüzgar saatte 24 km hızda esiyor.

11 Kasım 2018: İstanbul'da Pazar günü gökyüzü açık, bulutlu-güneşli. Sıcaklık en yüksek 19 derece, en düşük 12 derece. Nem oranı yüzde 71-92 arasında. Rüzgar saatte 17 km hızda esmesi tahmin ediliyor.

12 Kasım 2018: Haftanın ilk günü İstanbul'a yağmur geliyor. Pazartesi günü sıcaklık gündüz 18 derece, gece 12 derece. Nem oranı yüzde 68-94 arasında. Rüzgar saatte 30 km hızda esmesi bekleniliyor.

GÜNEYDOĞU SAĞANAK YAĞIŞLA ISLANACAK

Akdeniz bol güneşli, önümüzdeki 3 günlük dönemde de güneş almaya devam edecek. İç Anadolu'da da sabah saatlerinde sis, gündüz ise güneş var. Karadeniz Bölgesi'nde yağış yok, güneş görülüyor. Önümüzdeki 3 günlük dönemde de Karadeniz'de sağanak beklenmiyor. Fakat yarın, Van, Bitlis, Siirt, Hakkari, Adıyaman, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Şırnak, Batman, Mardin ve Diyarbakır'da sağanak yağış etkisini gösterecek.

Yayınlanan rapora göre; Türkiye genelinde hava sıcaklarının normal seviyelerde seyredecek. 12 ilde ise sağanak yağış etkisini gösterecek.

7 Kasım 2018 Çarşamba hava durumu raporu belli oldu. Rapora göre, Marmara'nın Karadeniz kıyıları ile Kuzey Ege'de rüzgar kuvvetli esecek. Sabah saatlerinde Marmara'nın güneyinde ve İç Ege'de sisli havanın etkili olması bekleniyor. Sisli hava cumartesi günü de etkili olacak.

12 ilde sağanak yağış

Akdeniz bol güneşli, önümüzdeki üç günlük dönemde de güneşli olmaya devam edecek. İç Anadolu'da da sabah saatlerinde sis, gündüz ise güneş var. Karadeniz Bölgesi'nde yağış yok, güneş görülüyor.

Önümüzdeki üç günlük dönemde de Karadeniz'de sağanak beklenmiyor. Fakat çarşamba günü, Van, Bitlis, Siirt, Hakkari, Adıyaman, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Şırnak, Batman, Mardin ve Diyarbakır'da sağanak yağış etkisini gösterecek.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Bugün hava nasıl olacak? sorusu vatandaşlar tarafından sabah saatlerinden itibaren aratılmaya başlandı. Meteoroloji 10 Kasım  günü ile ilgili hazırladığı raporu sizler için hazırladık. İşte yurt genelinde hava durumu tahminleri...


MARMARA'DA HAVA NASIL?

Hafta sonu raporları doğrultusunda Marmara bölgesinde havaların nasıl olduğu merak konusu oldu. Marmara'nın Karadeniz kıyıları ve Kuzey Ege'de kuvvetli rüzgar beklentisi var. Bu bölgede yaşayanlar için özellikle hafta sonuna dikkat edilmesi konusunda uyarılar geldi.

İSTANBUL'DA HAVA NASIL OLACAK?
İstanbul'da bugün hava sıcaklıkları mevsim normallerine dönüyor. Özellikle pastırma sıcaklarının son bulması sonucu vatandaşlar soğuk bir havaya uyandılar. Konuyla ilgili yapılan araştırmalar trendler listesinin zirvesini zorluyor. Biz de Sabah.com.tr ekibi olarak doğru bilgileri sizler için hazırlıyoruz. İstanbul'da bugün parçalı bulutlu bir hava hakim olacakken, sıcaklıkların ise 14-15 derece civarı olması bekleniyor.

ANKARA'DA HAVA NASIL OLACAK?
Ankara'da bugün sıcaklıklar oldukça düşük ancak güneşli bir hava hakim durumda. Bugün Ankara'da yağış beklenmiyor.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ile İstanbul'un kuzey, Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güneydoğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.


UYARILAR

Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.


BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA

Parçalı ve yer yer çok bulutlu, İstanbul'un kuzey kesimleri ile Kırklareli'nin kıyı kesimlerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güneydoğu kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.


BURSA °C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu


ISTANBUL °C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimleri hafif sağanak yağışlı


KIRKLARELI °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri hafif sağanak yağışlı


SAKARYA °C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu


EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.


A.KARAHISAR °C, 17°C

Az bulutlu


IZMIR °C, 22°C

Az bulutlu


KÜTAHYA °C, 18°C

Az bulutlu


MANISA °C, 22°C

Az bulutlu


AKDENİZ

Az bulutlu, Doğu Akdeniz'in parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.


ADANA °C, 25°C

Parçalı bulutlu


ANTALYA °C, 25°C

Az bulutlu
HATAY °C, 23°C

Parçalı yer yer çok bulutlu


ISPARTA °C, 20°C

Az bulutlu


İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.


AKSARAY °C, 15°C

Az bulutlu


ANKARA °C, 17°C

Az bulutlu


CANKIRI °C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu


ESKISEHIR °C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu


BATI KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.


BOLU °C, 16°C

Parçalı bulutlu


DÜZCE °C, 19°C

Parçalı yer yer çok bulutlu


KARABÜK °C, 19°C

Parçalı bulutlu


ZONGULDAK °C, 16°C

Parçalı yer yer çok bulutlu


ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.


AMASYA °C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu


GİRESUN °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu


SAMSUN °C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu


TRABZON °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu


DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güneydoğusunun yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


ELAZIĞ °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu


ERZURUM °C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu


HAKKARİ °C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu


KARS °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu


GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.


ADIYAMAN °C, 18°C

Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı


DIYARBAKIR °C, 17°C

Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı


GAZIANTEP °C, 16°C

Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı


SIIRT °C, 13°C

Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı


DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.


KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz’de batı ve güneybatı, batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.


MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.


EGE

Hava Durumu: Az bulutlu, kuzeyi parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), Güney Ege’de kuzey ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), açıklarında sabah ve öğle saatlerinde 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Kuzey Ege’de 1,5 ila 2,5m,Görüş: İyi.


AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, doğusu parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), akşam saatlerinden sonra doğusunda 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, akşam saatlerinden sonra doğusunda 1,0 ila 2,0m; Görüş: İyi.


VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğu, öğle saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık