İŞKUR Sağlık Bakanlığı 5 Bin 298 ilkokul mezunu alımı şartları koşulları son dakika 2018 Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu

Sağlık Bakanlığı personel alımı son dakika! 2018 İŞKUR Sağlık Bakanlığı 5 Bin 298 ilkokul mezunu alımı şartları nelerdir? İŞKUR Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir? İŞKUR personel alımı 2018! Sağlık Bakanlığı 5298 personel alımı son güne gelindi. Binlerce sağlık personeli olmak isteyen şartları koşulları merak ediyor. Peki Sağlık Bakanlığı ilköğretim mezunu personel alımı başvuruları nasıl yapılır? Sağlık Bakanlığı personel alımına kimler başvurabilir?

İŞKUR Sağlık Bakanlığı 5 Bin 298 ilkokul mezunu alımı şartları koşulları son dakika 2018 Sağlık Bakanlığı personel alımı başvurusu
  • 14 Eylül 2018, Cuma 13:38

 Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında İş–Kur üzerinden kura usulü ile en az ilköğretim düzeyinde 3.591 sürekli işçi, 431 engelli işçi ve 1.276 eski hükümlü işçi olmak üzere toplam 5.298 sürekli işçi alımı yapacağını duyurmuş, başvuru süreci kısa süre içerisinde başlamıştı. 4 Eylül Salı günü başlatılan Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları, 13 Eylül 2018 tarihine kadar www.iskur.gov.tr adresinden yapılabilecek. Sağlık Bakanlığı'ndan işç alımına ilişkin yayınlanan açıklamada alınacak kişilerin sürekli işçi olarak istihdam edileceği bilgisi verildi. Kura usulüne tabi kadrolarda istihdam edilecek sürekli işçiler, İş - Kur tarafından bildirilen adaylar arasından Sağlık Bakanlığınca noter huzurunda çekilecek kurayla belirlenecek. Kura yeri ve zamanı ile kura sonuçları yhgm.gov.tr internet adresinden ilan edilecek.

Sağlık Bakanlığı 5 binden fazla işçi alacak yarın son gün işte şartlar!

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuruya göre Türkiye İş Kurumu üzerinden bünyesine 5 bin 298 kişilik boşluk ile personel alımı yapacak. Buna göre Sağlık Bakanlığı engelli Eski Hükümlü ve Normal işçi alıyorken bir yandan da adayların başvuru yapabilmeleri için belirtilen nitelikleri taşımaları gereklidir. Duyuruya göre başvuru şartlarını taşıyan ve kura çekiminde adı geçen 5 bin 298 kişi kadroya alınacaktır.

Bu doğdrultuda Sağlık Bakanlığı bin 276 Eski Hükümlü ve terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan perosnel alacak. Diğer kadrolar ise, 3 bin 591 Sürekli normal işçi ve 431 engelli işçi alımı yapacak.

 

BAŞVURULAR SONA ERİYOR!

Söz konusu ilanın duyurusu 10 gün önce yapılmıştı. Yapılan duyuruda ilanların Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanacğaı belirtilmişti ve ilgili 5 bin 298 kişilik alım ilanları 26 sayfa ile İŞKUR üzerinde yayımlandı. Adaylar başvurularına 04 Eylül 2018 tarihinde başladılar ve başvurularını en geç 13 Eylül 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Buna göre henüz başvuru yapmamış olan veya başvuru işlemini tamamlamamış olan adaylar hiç vakit kaybetmeden ilana başvuru yapmaları gerkemektedir.

Söz konusu ilana başvurular esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx adresi üzerinden yapılacak olup adayarın e-devlet şifreleri ile veya İŞKUR üyelikleri ile sistemem giriş yaparak başvuru yapılacaktır. Başvuru yapan adaylar başvuru sonuçlarını açıklandığında kaçırmamak için İşin Olsa Mobil uygulamamızı telefonuna indirere sonuçlardan anında haberdar olabilrler.

 

KADRO VE BRANŞ DAĞILIMI İÇİN TIKLAYINIZ
 

BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ
 

 

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Adaylardan başvuru yapabilmeleri için bazı nitelikler aranmaktadır. Buna göre adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almıyor olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, En az ilköğretim mezunu olmak ( kura çekimi yapılacak ) 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki A bendinde bulunan 1,4,5,6,7 ve 8. maddelerindeki şartları taşımak ve Engelli ve eski hükümlü olanlar için durumunugösteriri belgeeye sahip olmak nitelikleri aranacaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER VE KİMLER BAŞVURABİLİR?

1. Sürekli işçi kadrolarına başvuran adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir;

a) Engelli, eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan adaylar hakkındaki ilgili mevzuat hükümleri ile 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak.

b) 18 yaşını tamamlamış olmak.

c) Kura usulüne tabi kadrolara başvurulan meslek için son başvuru tarihi itibariyle en az ilköğretim mezunu olmak.

d) Kura usulüne tabi kadrolara başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden / programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika / belgelere son başvuru tarihi itibariyle sahip olmak. e) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.

2. Engelliler için ilan edilen kadroya başvuran adaylar, durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla (Doğuştan ya da sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal, duyusal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılamada güçlükleri olan ve korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan kişilerden tüm vücut fonksiyon kaybının en az yüzde kırk olduğunu belirten sağlık kurulu raporu) belgelendirmeleri gerekmektedir.

3. Eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan adaylardan;

a) Eski hükümlüler için ilan edilen kadroya başvuran adaylar, affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

b) Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan adaylar, 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirmeleri gerekmektedir.

 

KADRO DAĞILIMI NEDİR?

Sağlık Bakanlığı 3 bin 591 Normal işçi, 431 Engelli işçi ve 1276 Eski hükümlü işçi alacak. Buna göre Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Kaynakçı, Marangoz, Temizlik görevlisi ve Boyacı pozisyonlarında alım yapılacak.

Buna göre Sağlık Bakanlığı Eski Hükümlü olarak, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı pozisyonunda 51, Marangoz pozisyonunda 11, Kaynakçı 11, İnşaat Boyacısı / Boyacı  49 ve Temizlik Görevlisi Pozisyonunda 1.154 işçi personel alımı yapılacak.

Söz konusu Süreli işçi pozisyonunda ise, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı pozisyonunda 242, İnşaat Boyacısı  134, Kaynakçı 46, Marangoz 45 ve Temizlik Görevlisi Pozisyonunda ise 3 bin 124 işçi personel alımı yapılacak. İlgili pozisyonlara ulaşabilmek ve başvuru yapmak için aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Engelli Pozisyonu için, Boyacı pozisyonunda 7 İşçi, Kaynakçı ( Oksijen ve Elektrik ) pozisyonunda 3, Marangoz 3,Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı pozisyonunda 10 ve 409 Temizlik Görevlisi Pozisyonunda işçi personel alımı yapacak.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık