JGK KKK uzman personel alımı başvuru şartları 2019 Jandarma uzman erbaş alımı başvuru formu

Jandarma Genel Kumutanlığı (JGK) bünyesinde uzman erbaş, astsubay ve subay alımları ile ilgili İçişleri Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından yeni açıklamayar yakından takip ediliyor. Söz konusu Kara Kuvetleri Kumutanlığı (KKK) bünyesine uzman erbaş alımı yapılacağı duyuruldu. İnternet üzerinden Jandarma uzman erbaş alımı 2019'da ne zaman yapılacak? JGK KKK uzman alımları için aranan şartlar neler?

JGK KKK uzman personel alımı başvuru şartları 2019 Jandarma uzman erbaş alımı başvuru formu
  • 04 Şubat 2019, Pazartesi 14:25

İçişleri Bakanlığı tarafından jandarma uzman erbaş personel alımı ne zaman yapılacak sorusu gündemini korumaya devam ediyor. Öte yandan bakanlık, 2019 yılında jandarma 30 bin personel alımı (uzman erbaş, astsubay, subay) yapacak.

Subay ve astsubay personel alımlarının 2019 yılı nisan ayı içerisinde ilana çıkması beklenirken uzman erbaş alımlarının ne zaman ilana çıkılacağı konusunda net bir tarih henüz belirtilmedi.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN
MSB PERSONEL TEMİN EKRANI- TIKLAYINIZ


KURUM İÇİN PERSONEL ALIMLARI DEVAM EDECEK

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinden alımlar da devam edecek. JÖPER, JÖAK alımları ile ilgili Özel Operasyon Tabur Komutanı Jandarma Binbaşı Tuncay Özbek, JÖPER alımları ile ilgili yaptığı açıklamada, JÖAK Komutanlığına bağlı özel operasyon timlerinin görevlerinin diğer jandarma birliklerinin imkan ve kabiliyetlerini aşan, özel malzeme, teçhizat ve eğitim gerektiren; bina, uçak, tren, deniz araçları gibi yerlerde rehineli ve rehinesiz özel operasyonlar icra etmek olduğunu belirtti.

 Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine uzman erbaş alımı yapılacağı duyuruldu. Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı sayfası üzerinden yayımlanan ilanda en az ilköğretim mezunu uzman onbaşı ve en ez lise mezunu uzman çavuş alımı yapılacağı duyuruldu.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nca uzman erbaş alımı ilanına çıkılmasının ve Sağlık Bakanlığı kadrolu işçi alımında sınav takviminde değişiklik yapılmasının ardından kamuya memur alımları ve askeri personel alımlarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, kamuya sözleşmeli ve kadrolu işçi alımları, memur alımı, polis , bekçi alımları ve diğer tüm alımları yakından takip ettiklerini, özellikle mülakat konularında kendilerine çok sayıda şikayet geldiğini, bu yüzden uzman erbaş alımı dahil tüm alımlardaki mülakat süreçlerinin takipçisi olacaklarını söyledi.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nca uzman erbaş alımı ilanına çıkılmasının ve Sağlık Bakanlığı kadrolu işçi alımında sınav takviminde değişiklik yapılmasının ardından kamuya memur alımları ve askeri personel alımlarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, kamuya sözleşmeli ve kadrolu işçi alımları, memur alımları, polis , bekçi alımları ve diğer tüm alımları yakından takip ettiklerini, özellikle mülakat konularında kendilerine çok sayıda şikayet geldiğini, bu yüzden uzman erbaş alımı dahil tüm alımlardaki mülakat süreçlerinin takipçisi olacaklarını söyledi.

SINAV TAKVİMİNİN DEĞİŞİKLİĞİNE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Sağlık Bakanlığı'nın 6 bin sürekli işçi alımı için sözlü sınav takviminde değişikliğe gidilmesine tepki gösteren Türkiye Kamu-Sen eski teşkilatlandırma sekreteri , İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, eski bir sendikacı olduğu için kamu personeli adaylarından çok fazla mülakatlarla ilgili talep aldıklarını, konuyla ilgili her türlü çalışmayı yapacaklarını söylemişti. Geçtiğimiz günlerde kamuya memur alımlarındaki mülakat sürecine ilişkin kamu bültenine çarpıcı açıklamalarda bulunan Yokuş, devlet memuru alımlarındaki mülakat sisteminin beraberinde torpili de getirdiğini, bu konuda yeni bir düzenlemenin şart olduğunu söylemişti.

TÜM UZMAN ÇAVUŞ ADAYLARINA BAŞARILAR DİLİYORUM

TRT gibi kurumlara spiker alımlarında mülakatların uygulanabileceğini, fakat bir çok alanda gerçekleştirilen mülakatların haksızlıklara neden olduğunu belirten Konya Milletvekili Yokuş, TBMM İnsan Hakları Komisyonu'nda da üye olduğunu hatırlatarak, "Biz temelde mülakatların tamamına karşıyız. Gerekirse uzman çavuş alımlarında arka arkaya iki sınavda olabilir. Genel yetenek sınavı olabilir, biri de ders sınavı olabilir. Sözlü sınavları doğru bulmuyoruz. Mülakatta torpil işliyor. Bu konuda mecliste sürekli konuşuyoruz. Biz kamuya alımlarda mülakatın kaldırılmasını istiyoruz. TRT'ye spiker alınırken mülakat yapılabilir. Bu insan kendini konuşarak ifade edebilir. Uzman çavuşa sözlü yapıyorsunuz niye yapıyorsunuz, benim adamımı alayım diye yapıyorsun. Fiziki ve yazılı sınavı iki kere yaparsın. Güvenlik açısından endişelerin varsa, biliyorsunuz ki güvenlik soruşturmaları yapılıyor. Devlete alınan insanların araştırmaları yapılıyor. Zaten biz bunları da takip edeceğiz. Sınava girecek uzman çavuş olma arzusunda olan tüm Türk vatandaşlarımızın başarılar diliyorum." ifadelerini kullanmıştı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın Uzman Erbaş Alımı için Başvurular Sürüyor

Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sayfasından geçtiğimiz günlerde yapılan duyuruda, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na uzman erbaş alımı gerçekleştirileceği, ilgili alımlar için başvuruların online olarak Personel Temin sayfası üzerinden yapılabileceği belirtilmişti.

ADAYLARA TEBLİGAT YAPILMAYACAK

Seçme sınavları tarihleri www.jandarma.gov.tr internet adresinde ''Personel /öğrenci alım başvuruları ve sonuçları" kısmından yayımlanacaktır. Adaylara posta ile tebligat yapılmayacaktır. Adaylara bildirilen sınav tarihi kesinlikle değiştirilmeyecek.

 

BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU

a. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,
b. En az ortaokul/ilköğretim (8 Yıllık) mezunu olmak,
c. Nüfus kaydına göre 01 Ocak 2018 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [01 Ocak 1991 (dahil) - 01 Ocak 1999 (dahil) tarihleri arasında doğanlar]
ç. Askerlik hizmetini yapma şartı aranmamaktadır. Ancak, askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarınca düzenlenen Tablo-2'deki Nitelik Belgesinden 80 puan ve üzeri not almış olmak.
d. Askerlik hizmetini yapmakta iken 'Askerliğe elverişli değildir' raporu alarak terhis edilmemiş olmak,
a. Bu kılavuzda yer alan hususlar, kılavuzun yayım tarihinden sonra yürürlüğe girebilecek yasama, yürütme ve yargı organları kararları ile kanun ve yönetmeliklerde belirtilenler saklı olmak üzere, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı tarafından gerekli görüldüğü takdirde değiştirilebilir. Bu durum başvuru sahipleri için bir hak doğurmaz.
b. İlgili yasal mevzuat ile bu kılavuzda belirtilen hususlara aykırı davranma sonucu doğacak sorumluluk adayın kendisine aittir.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

SON DAKİKA HABERLER

yukarı çık