15 Ekim’de paralar hesaba yatacak

15 Ekim’de paralar hesaba yatacak

Yüz binlerce yurttaşın beklediği haber geldi. Ödemeler 15 Ekim tarihinde tamamen bitmiş olacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, destek ödemeleriyle ilgili olarak açıklama yaptı. Bakan Yanık, SED ödemelerinin 15 Ekim'de biteceğini açıkladı.

Paralar hesaba yatmaya başlıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, tarafından gerçekleştirilen açıklamada çocukların desteklemesi amacıyla ihtiyaç sahibi olan ailelere her ay yapılan SED yardımının hesaplara yatırılmaya başlandığı aktarıldı. Söz konusu ödemeler 15 Ekim tarihine kadar tamamlanmış olacak.

Bakan Yanık yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“SED hizmetimiz de çocuklarımızın korunması ve desteklenmesine yönelik uygulamalarımızdan biri. Çocuklarımızın ekonomik nedenlerden dolayı ailelerinden uzak kalmaları yerine aile bütünlüğünü koruyacak, onların eğitimlerini aksatmayacak destekler sağlıyoruz. Çocuklarımızın toplumsal hayata en sağlıklı şekilde katılması her zaman önceliklerimiz arasında geliyor. Bu çerçevede SED, her ay ailelerimizin hesaplarına düzenli yatırılıyor. İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocukları için ekim ayında 170.596.000 TL ödeme yapacağız.”

Bu açıklamayla birlikte SED kapsamı içinde ihtiyaç sahibi ailelere her bir çocuk için ortalama olarak 1.259 lira destek verdiklerini ifade etti. Ödemler ise 15 Ekim tarihine kadar tamamen bitmiş olacak.