ABD'de 3 Milyon Dolarlık Metamfetamin Ele Geçirildi

ABD'de 3 Milyon Dolarlık Metamfetamin Ele Geçirildi

Dünyanın dört bir yanındaki uyuşturucu kaçakçıları, günümüzde kaçak malları şu ya da bu yenilikçi biçime sokmak için çeşitli girişimlerde bulunuyorlar.

Bir başka başarısız girişimde, bir soğan sevkiyatı içinde küçük paketlerde saklanan yaklaşık 3 milyon dolar değerindeki metamfetamin, ABD Gümrük ve Sınır Muhafaza memurları tarafından ele geçirildi.

Ajans, yakalamanın San Diego'daki ticari bir tesiste yapıldığını söyledi.

Gümrük ve Sınır Koruma (CBP), Cuma günü yaptığı bir basın açıklamasında, geçen Pazar günü Otay Mesa liman giriş tesisindeki federal memurların, büyük bir sevkiyat içeren bir çekici römorku kullanan 46 yaşındaki bir adamla karşılaştığını duyurdu. "soğan gibi tezahür etti."

Aracın ilk incelemesinde, bir görevli, sürücüyü ve sevkıyatı ajansın K-9 ekibi tarafından yürütülen daha yoğun bir incelemeye yönlendirdi.

Bir dedektör köpeği, memurları uyardı.

Yaklaşık 1.336 pound olan yaklaşık 1.197 paket meth bulundu. CBP'ye göre tahmini değeri 2,9 milyon dolar.

Açıklamada, çuvallarda soğan sevkiyatı ile karıştırılan paketlerin "beyaz örtülü küçük küreler şeklinde şekillendirildiği, saklandıkları soğanlara karışması için tasarlandığı" belirtildi.

Kimliği belirsiz Meksika vatandaşı olan sürücü, uyuşturucu kaçakçılığı girişiminde bulunduğu iddiasıyla tutuklandı. CBP'ye göre "daha fazla düzenleme" için ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza (ICE), Ulusal Güvenlik Soruşturmalarının (HIS) gözetimine teslim edildi. Ajans, traktör ve treylere de el konduğunu söyledi.