Bir Sanatçı Daha İntihar Etti! Kahreden Ölüm!

Bir Sanatçı Daha İntihar Etti! Kahreden Ölüm!

Mersin’de ikamet eden genç sanatçı İbrahim Birincioğlu, evinde ölü bulundu. Yakınlarının ölü bulduğu genç sanatçının intihar ettiği belirtildi.

Pandemi nedeniyle işsiz kalan müzisyen intiharları aylardır ülkede en çok konuşulan konulardan biri olurken, Mersin’den bir ölüm haberi daha geldi. Genç sanatçı İbrahim Birincioğlu evinde intihar ederek arkasında iki sayfalık mektup bıraktı. 31 Temmuz Cumartesi günü yakınlarının eve gelmesiyle fark edilen olayda İbrahim Birincioğlu’nun intihat ettiği görüldü.

515.png

Birincioğlu’nun intihar ettiğini gören ailesi adeta yıkılırken, olay yerine sağlık ekipleriyle birlikte polis ekipleri geldi. İbrahim Birincioğlu’nun yakınları ve arkadaşları intihar sebebinin işsizlik ve ekonomik sorunlar olabileceğini belirtirken; Birincioğlu’nun pandemi nedeniyle müziğe ara verdiği ve bir büfede günü birlik işler yaptığı belirtildi. Yerelde birçok sanatsal çalışma içerisinde bulunan Birincioğlu yer aldığı gruplarla Türkiye’nin her yerinde sokakta ve sahnede müzik yapıyordu.

3465.png

Maddi gelirini sokakta ve sahnelerde yaptığı müziklerle karşılayan İbrahim Birincioğlu’nun uzun zamandır müzik yapamadığı ve bu sebeple bir büfede çalıştığı belirtilirken; olay yerinde bıraktığı mektubu, telefonu ve bilgisayarı savcılık tarafından araştırılmak için alındı. Olaya dair açıklama yapan ağabey Metin Birincioğlu ise İbrahim’in pandemi başından beri işsizlikle boğuştuğunu ifade etti.

iboo.png

İbrahim Birincioğlu’nun cansız bedeni otopsi için Mersin Şehir Hastanesi’ne götürülürken; bugün ikindi namazı ile birlikte Çiflikköy Mezarlığı’na defnedildi. İbrahim Birincioğlu’nun cenazesine yakınları ile birlikte çok sayıda müzisyen ve sanatçı arkadaşları katıldı. Öte yandan İbrahim Birincioğlu’nun intiharı sonrası savcılık tarafından yürütülen soruşturma ise devam ediyor.

Editör