Dacia büyük indirim yapıyor

Dacia büyük indirim yapıyor

Renault’un alt markalarından birisi olan görülen Dacia, diğer araba markaları gibi ÖTV matrah düzenlemesi sonrasında da güncel fiyat listelerini paylaştı. 2021 ila 2022 yılları arasında da birçok modellerine imza atmıştı.

Dacia imzalı olan 3. Nesil Sandero Stepway ve Logan Türkiye’de en fazla satılan araba markalarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Dacia ise bu eşsiz araba için büyük bir indirime imza atmaya hazırlanıyor. İşte tüm detaylar.

ÖTV matrahlarında yapılan güncellemeden sonra Sandero ve Sandero Stepway'in yanı sıra Duster'ın pek çok versiyonunda fiyatları geriledi.

Türkiye'nin uygun fiyatlı otomobil segmentinde adından söz ettiren bir marka haline gelen Dacia; hem 2021 model yılı, hem de 2022 model yılıyla satışta.

İki model yılının satışta olması 45 bin liraya varan fiyat farklarının oluşmasına neden oluyor. Bu farktan yararlanmak isteyenler için tam zamanı olabilir. Şubat ayında yükseliş yönlü güncellenmesi beklenen fiyatlar gelmeden elinizi çabuk tutun.

Öncelikle ÖTV düzenlemesi sonrası indirim yapılan Dacia modellerini paylaşalım. Dacia Sandero düzenlemeden önce 379.900 TL iken düzenleme sonrası, 358.900 TL'ye düşmüş durumda. Sandero Stepway ise ECO-G LPG'li versiyonuyla artık 358.000 TL yerine 318.000 TL'den başlıyor.

2022 model Dacia Duster'ın başlangıç fiyatı düzenlemeden önce 386.900 TL olarak açıklanmıştı. Yeni ÖTV oranlarının dahil olmasıyla birlikte bu fiyat 360.000 TL seviyesine geriledi.