Dolar ve konutta dönen büyük oyunu ifşa etti

Dolar ve konutta dönen büyük oyunu ifşa etti

Ekonomist Selçuk Geçer konut fiyatları ile ilgili dikkat çeken bir analizde bulundu. Selçuk Geçer, konut fiyatlarının 25 dolara sabitlendiğini söyledi.

Dolar ve altın fiyatları ile ilgili sık sık yaptığı analizlerle gündem olan ekonomist Selçuk Geçer bu kez konut fiyatlarına ilişkin dikkat çeken bir noktaya parmak bastı. Ekonomist Selçuk Geçer bugün yayınladığı son videoda konut fiyatlarının 25 dolara sabitlendiğini ifade etti.

KONUT FİYATLARINA GELEN ZAMLAR

Selçuk Geçer bir kaç ay önce 1 milyon TL'den satılan konut fiyatlarının kısa süre önce aniden yükselerek 2.5 milyon liradan satıldığına dikkat çekti. Geçer, konut fiyatlarının bir kaç ay içerisinde 1.5 milyon TL değer kazanmasının sağlıklı olmadığına dikkat çekti.

KONUT FİYATLARI 25 TL'YE SABİTLENDİ

Selçuk Geçer dolar kurunun önce 8 liradan 18 liraya fırladığını ardından 10 liraya çekildiğini ve 13 liraya kadar yükseldiğini belirtti. Böyle olan takdirde konut fiyatlarının bir miktar yüksele bileceğini ancak %150 gibi zammın ancak konut fiyatlarının dolar kurunun çok üstünde hesaplanacağı takdirde ortaya çıkacağına değindi. Selçuk Geçer zamlara baktığında konut fiyatlarının 25-28 lira bandında sabitlendiğini ifade etti.