Erdoğan ve Çillerin Gizli Oyunu İfşa Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla parti kurma hazırlığında olan Tansu Çiller harekete geçmeye başladı. Çiller'in başına geçeceği öne sürülen partinin genel başkanı istifa etti.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine iki yıldan az bir süre kala Ankara kulisleri, eski Başbakan Tansu Çiller'in Erdoğan'ın talimatıyla parti kurmaya hazırlandığı söylentisiyle hareketlenmişti.

İddialar yalanırken, Çiller'in başına geçeceği ve Cumhur İttifakı'na katılacağı öne sürülen yeni parti hakkında kritik gelişmeler yaşanmaya devam etti.

DYP’de birlikte çalıştığı isimlerle bir süredir istişarelerde bulunan Çiller’in öne çıkan planlarından birinin Aydınlık Demokrasi Partisi’nin (ADP) başına geçmek olduğu öğrenildi.

Çiller'in olağanüstü kurultayla başına geçmeye hazırlandığı ADP'nın kurucusu Salih Önel, partisinden bugün itibariyle istifa ettiğini açıkladı.

Yeniçağ'dan Fatih Ergin'in haberine göre Önel, son günlerde partinin yönetim kurullarında kendisine karşı anlam veremediği bir muhalefetin ve tepkinin oluştuğunu belirtirken, Çiller’e yakınlığı ile bilinen DYP Isparta eski Milletvekili Ömer Bilgin’in ADP Teşkilatlarına yönelik kendileri ile hareket etmeleri için çalışmalar yaptığını belirtti.

Önel, yaklaşık iki ay önce Çiller’e bir ziyarette bulunduğunu ve arzu etmesi halinde partinin başına geçebileceğini söylediğini aktardı.