Erkenden Emekli Olan 150.000 Kişiden Biri de Siz Olabilirdiniz! Fırsat Kaçmadı İşte Ayrıntılar

Erkenden Emekli Olan 150.000 Kişiden Biri de Siz Olabilirdiniz! Fırsat Kaçmadı İşte Ayrıntılar

Erken emekli olmak isteyen kişi sayısı eskisine nazaran şimdi daha fazla sayıda. Bu sebeple her türlü imkanı ve koşullu değerlendirmek isteyen vatandaşlar erkenden emekli olmak istiyor.

Erken emekli olma fırsatı yakalamış bulunan 150000 kişiden biri de siz olabilirsiniz. Bu fırsatı değerlendirerek hayalinizdeki hayatı yaşamaya başlayabilirsiniz. Erkenden emekli olarak hayatın tadını daha yüksek seviyede çıkartabilirsiniz. Başarılı bir iş hayatının akabinde başarılı bir emeklilik yaşamını hak edebilirsiniz.

Uzun bir zamandan bu yana konuşulmakta olan erken emeklilik fırsatı birçok kişi tarafından bittiği iddia ediliyordu. Fakat imkan hala devam etmekte fırsatı yakalayarak 150000 kişiden birisi de siz olabilirsiniz. Böylece erkenden emekli olarak hayatın tadını çok daha erken seviyede çıkartabilirsiniz. Sizlere haberimizin içerisinde belirtmiş olduğunuz ayrıntılara dikkat ederek ve bu hassasiyetleri çerçevesinde adım atarak erkenden emekli olabilirsiniz.

BES’ ten emekli olabilmek için bazı şartlar vardır. Bu şartlar ise sistemde en az 10 yıl kalınmalı ve 56 yaşının doldurulmuş olması zorunludur. BES’ ten emekli olmak için gerekli şartları yerine getirmek gerekiyor.

Bugüne kadar 161 bin kişide BES’ ten emekli oldu. Son iki yılda emekli sayısının artmasının nedeni ise 161 bin kişinin özel emekli olmasıdır.

Sigorta Sisteminde Yüksek Birikimin Formülü

Sistem emekli olan bu kişilere ne kadar ödeme yapıyor? Emekli olduktan sonra ne kadar para alıyor? Gibi akıllara sorular geliyor. Küçük rakamlar ile katılım değil bunlar. Genel ortalamayı yüksek seyirlerde tutacak katkı payı ödemek ve ödenen bu katkı paylarını da piyasada değişen şartlarının göz önüne alınması gerekir. Bununla beraber getirisi yüksek emeklilik fonlarında değerlendirmek te önemlidir.

195 Bin Lirayı Kimler Aldılar?

161 bin kişi sistemden emekli olan bu kriterleri yerine getirmiş kişiler 195 bin lira biriktirip sistemden emekli oldu. Sistemde istediklerini yerine getirmeyenler ise 51 bin lira birikim ile sistemden emekli oldular.

Bireysel emeklilik sistemi içerisinde bulunmakta olan çarpıcı imkanları değerlendiren milyonlarca kişi gibi sizde erkenden emekli olabilirsiniz. Böylece sorunsuz ve stressiz bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz.