Google’dan Sonbahar İçin Özel Doodle!

Google’dan Sonbahar İçin Özel Doodle!

Dünyanın en popüler arama motoru Google, sonbaharın gelişini doodle ile kutladı. Kuzey yarımkürede yaz mevsimi artık sona erdi ve 21 Aralık’a kadar devam edecek sonbahar mevsimi başlamış oldu. Peki, sonbahar mevsiminin özellikleri nelerdir? İşte detaylar…

Google, her zaman olduğu gibi sonbahar mevsiminin gelişini de hazırladığı özel doodle ile kutladı. Google’ın hazırladığı doodle ile insanlara sonbahar hakkında çeşitli bilgiler veriyor.

614a50a00f2544119403c938.png

22 Eylül tarihinden itibaren Kuzey yarımküre yeni bir mevsime merhaba diyor, güneş ve sıcak hava yerini soğuk ve yağışlı havaya bırakmaya başlıyor. Yaz aylarında yeşile bürünen doğa, artık sararmaya başlıyor. Gündüz saatleri kısalırken, gece saatleri uzamaya başlamaktadır.

Sonbahar Mevsiminin Özellikleri

Yaz ve kış mevsimi arasında kalan sonbahar, iki mevsimden de bir takım özellikler almıştır. Hava bu dönemde aşırı soğuk değil ve serindir. Güneş erken batar, gündüz süresi kısalmaya başlar. Gece saatleri ise uzar. Ağaç yapraklarının sarardığı ve dökülmeye başladığı bu mevsim kışın habercisi konumundadır.

Sonbahar Mevsimi Hangi Tarihte Başlar

Kuzey yarımkürede sonbahar mevsimi 22 Eylül tarihinde başlamakta ve 21 Aralık’a kadar devam etmektedir.

Güney yarımkürede sonbahar mevsimi 21 Mart-21 Haziran tarihleri arasında yaşanmaktadır.

23 Eylül’de gece ve gündüz süresi eşittir.

Sonbahar mevsimi Eylül, Ekim, Kasım aylarını içine alır.

resized-cb20e-0b9d25155f315a0573220b01a2d0caad-fall-2.jpeg