Herkesin Elektrik Faturalarıyla başı dertte Kışın Soğuğu cebinizi Üşütmesin Bunları yapan Elektrik Faturası Düşüyor..

Herkesin Elektrik Faturalarıyla başı dertte Kışın Soğuğu cebinizi Üşütmesin Bunları yapan Elektrik Faturası Düşüyor..

Artan Soğuklar ve Elektrik ile Doğalgaza gelen ciddi zamlar vatandaşı kara kara düşündürmeye başladı. Yüksek gelen faturalara çare aramaya başlayanlar bu haberi dikkatli okuyun...

Elektrik faturalarını Düşürmenin yolları nelerdir ? Elektrik faturalarının Zamlarından etkilenmemenin yolları nelerdir ?

232969564-197047972399556-6200972657925325618-n.jpg

Yüksek gelen Elektrik faturalarını nasıl düşürürüz ?

Kullanmadığınız odaların ışıklarını söndürün eğer bu konuda unutkanlık yaşıyorsanız kendinize bu konu ile alakalı hatırlatıcı not vb. yapabilirsiniz. Ayrıca kullandığınız ampülleri tasarruflu olanlardan tercih etmemiz size fayda sağlayacaktır. Buzdolabını kullanacağınız zaman içinden alacaklarınızı önceden düşünerek kapağın açık kalma süresini düşürün. Buzdolabınızı aşırı buzlanmadan korumak amacıyla sık sık temizleyin. Aşırı buzlanma da elektrik türketimini artırmaktadır. Masa başında iş yapacaksanız (ders çalışmak) vb tüm oda yerine sadece masayı aydınlatacak masa lambaları tercih edebilirsiniz. Kurutma makinesi kullanmak yerine çamaşırlarınızı asarak kurutmaya özen gösterin. Bulaşık makineleri elde yıkamaya nazaran daha az elektrik ve su tüketimi sağlar bu da bize faturalar konusunda katkı sağlayacaktır. Bulaşık ve çamaşır makinelerinizi tam dolmadan çalıştırmayın. Kullanmadığınız elektirik ürünlerinin fişini çekin. Kullanmasanız dahi ufakta olsa bir miktar elektirik tüketimi gerçekleşir. Yeni alacağınız ürünleri elektrik tüketimi konusunda verimli tercih edin. Ne kadar az enerji tüketen ürün alırsanız faturanıza yansıyacaktır. Kış aylarında güneş ışığını alan odaların perdelerini açarken almayan odaların perdelerini kapatın. Kaloriferin önünü açarak koltuk vb. kapatmayın. banyoda uzun süreli vakit geçirmeyin. banyo yaparken uzun süreli keyifli dakikalar geçirmek yerine kısa sürede işinizi bitirmeye çalışın. Odayı sürekli soğutup ısıtmak odanın sürekli sıcak kalmasından daha fazla tüketim sağalayacaktır. Odayı belli bir sıcaklıkta tutmaya çalışın. Sizde aklınıza gelen bu tür basit yöntemlerle faturalarınızda tasarruf sağlayabilirsiniz..