İhtiyaç Sahiplerine 1.100 TL Ödemeleri Devam Ediyor!

İhtiyaç Sahiplerine 1.100 TL Ödemeleri Devam Ediyor!

Devletin ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik yardımları devam ediyor. Salgın sürecinde hayata geçirilen yeni yardımlarla birlikte vatandaşların hayatı kolaylaştırılmaya devam ediliyor. Pandemi dönemine özel 1.100 TL destek ödemeleri sürüyor.

İhtiyaç sahibi vatandaşlara ödenen yardım miktarı her yıl artıyor ve toplumun farklı kesimlerine yönelik yardım paketleri hayata geçiriliyor. 2020 yılın Mart ayında Türkiye’de görülen koronavirüs salgını sonrasında devlet ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1.000 TL destek ödemesi yapmıştı. 2021 yılında bu miktar 1.100 TL’ye çıkarıldı ve ödemeler yapıldı. Faz 3 programı kapsamında başvurular devam ediyor. İşte detaylar…

0x0-isbasi-egitimde-gunde-10868-lira-odeme-1632714241361.jpg

Devletten yüzleri güldüren destekler gelmeye devam ediyor. Her yıl vatandaşlara binlerce lira ödeme yapılırken bu karşılıksız destekler sayesinde ihtiyaç sahipleri rahat bir nefes alıyor. Vatandaşlara 1.100 TL ödeme yapılıyor. Salgın Sosyal Destek Programı Faz 3 kapsamında milyarlarca lira nakdi yardım yapıldı. Bu başvurular E-Devlet üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor..

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Salgın Sosyal Destek Programı Faz 3 kapsamında bugüne kadar 2.3 milyar lira nakdi yardım yapıldığını söyledi..

'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyası kapsamında son olarak 5 binden fazla haneye 1.100'er lira olmak üzere toplamda 5.3 milyon lirayı geçen ödeme yapıldığını anlatan Yanık, "Salgın Sosyal Destek Programı Faz 1, Faz 2, Faz 3, Tam Kapanma Sosyal Yardım Programı ve 'Biz Bize Yeteriz Türkiyem' kampanyası ile 7.2 milyon tekil haneye destek ulaştırdık" dedi..

1.100'er liralık destek içeren Salgın Sosyal Destek Programı kapsamında, 20 Nisan'da e-Devlet'ten başvuruların alınmaya başlandığını belirten Yanık, şu bilgileri verdi: Başvurular, öncelikle merkezi veri tabanları üzerinden temin edilen bilgilerle ön eleme kriterlerine tabi tutuluyor..

Ön elemeden geçen başvurular, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımıza iletiliyor.

0x0-bunu-yap-parayi-kap-sgk-girisi-o-tarihten-once-olanlara-buyuk-mujde-o-gruba-girenler-daha-fazla-emekli-maasi-aliyorlar-1630328349753.jpg

Dönemsel ihtiyaç sahibi olduğu değerlendirilen hanelere ödemeler, belirttikleri hesaplar üzerinden ulaştırılıyor.

Yardımlar sayesinde maddi zorluk içinde olan vatandaşlar bir nebze de olsa rahat nefes alabiliyor ve ihtiyaçlarını giderebiliyor.