Koray Aydın'dan Sert Çıkış! Recep Tayyip Erdoğan Tarihi bir dayak yiyecek

Koray Aydın'dan Sert Çıkış! Recep Tayyip Erdoğan Tarihi bir dayak yiyecek

İYİ Pаrti Gеnеl Bаşkаn Yаrdımcısı Kоray Aydın, Cumhurbаşkаnı Erdoğan'a aday оlmama nasihatindе bulunarak," Hayatının 20 sеnеsinin en acı gününü yaşayacak" ifаdelerini kullandı. Erdoğan'ın adaylıktan çеkilmеsi halindе Cumhur İttifаkı'nın adayı olаrаk Nureddin Nеbati'yi öne süren Aydın," Gözlere bakarak insаnlаrа çоk şey anlatan birini Türkiyе bir daha bulamaz" dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimi kaybedeceğini belirterek, "Son 20 senesinin en acı gününü yaşayacak" dedi.

Gazete Duvar'dan Nergis Demirkaya'ya konuşan Koray Aydın, 2023 seçimlerinde uzun zamandır iktidarda kalan AK Parti'nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimleri kaybedeceğini ifade etti.

ERDOĞAN'IN YERİNDE OLSAM ADAY OLMAM

Erdoğan'a nasihat veren Aydın, "Ben Recep Tayyip Erdoğan’ın yerinde olsam aday olmam. Sandıkta oylarla tarihi bir dayak yiyecek. Hayatının son 20 senesinin en acı gününü yaşayacak. Bu millete bu kadar kötülüğü yaptıktan sonra kenara çekilmenin de erdem olduğunu aklına getirip gereğini yapmasının hem kendisi açısından hem ülke açısından en doğru girişim olacağını düşünüyorum" dedi.

ADAY OLARAK NUREDDİN NEBATİ'Yİ YAPARLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylıktan çekilmesi halinde, ittifakın adayının kim olacağını da öneren Aydın, "Cumhurbaşkanı çekilirse Nebati’yi yaparlar aday. Yeni Maliye bakanımız. Gözlere bakarak her şeyi okuyor, milletin gözüne bakarak da okur bu işi bitirir. Benim önerim o. Gözlere bakarak insanlara çok şey anlatan birini Türkiye bir daha bulamaz. Onun değerlendirilmesi lazım" ifadelerini kullandı.