Kripto Para Yasaklandı! Resmi Olarak Duyuru Yapıldı! Piyasalarda Son 2 Gün

Kripto Para Yasaklandı! Resmi Olarak Duyuru Yapıldı! Piyasalarda Son 2 Gün

Kripto paraların yasalanmasıyla ilgili sürekli olarak yapılan değerlendirmeler sonunda yerini gerçeklere bıraktı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda ekonomik olarak oluşan sıkıntıların temelinde sanal paralara yapılan yatırımlar sebep olarak gösterildi.

Kripto paraların yasalanmasıyla ilgili sürekli olarak yapılan değerlendirmeler sonunda yerini gerçeklere bıraktı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda ekonomik olarak oluşan sıkıntıların temelinde sanal paralara yapılan yatırımlar sebep olarak gösterildi.Bu nedenle de kripto paraları yasaklandığı haberi sonunda geldi. Yapılan açıklamalarda kripto para piyasasından çıkmak için 2 günün bulunduğu ve bu süre zarfında çıkış yapmak isteyenlerin paralarını alabilecekleri belirtildi. Hindistan almış olduğu bu net tavırla birçok ülkeye de örek olacak. Avrupa da sayılı ülkeler arasında gösterilen ülkelerin de yakında yasaklamalara destek vermesi bekleniyor. Kripto para piyasasında ki düşmelerin gerçek sebebi olarak da bunlar gösteriliyor.

Dünyada nüfus olarak kalabalık olan ülkelerin başında gelen Hindistan; almaya çalıştığı kararlarla da dünyayı etkilemeye devam ediyor. Özel Kripto para borsalarını yasaklamaya çalışan Hindistan Hükümeti bu konuda ciddi adımlar attı.

Özel Kripto Paralar Yasaklanacak

Kripto para ile ilgili her şeyi yasadışı olarak uygulamayı düşünen Hindistan Hükümeti kendi dijital parasını hazırlamakla ilgili çalışmalarını genişletiyor. Para birimleri rupi olan hükümet dijital rupi için kolları sıvamış durumdadır. Çin Devleti aynı mantıkla ilerlemişti. Şahıslara ait olan ve hükümetlerin kontrol edemediği kripto paraları yasaklamak için çok büyük bir adım atan Çin Devleti de bu konudaki ısrarını sürdürüyor.

Hindistan Hükümetinin de Ocak 2021'den beri uygulamaya almaya çalıştığı özel kripto para borsalarıyla ilgili yasak kararında baya bir ilerleme kaydedildi. Hükümetin hazırlanan para yasağı ile ilgili olan yönetmeliği kabul etme aşamasında olduğu ifade edildi. Hindistan için önemli olan bir kuruluştan yapılan açıklamada ise ülkenin kendi elektronik parasını çıkarma hazırlığı içinde olduğu ve belirli bir aşama kaydettiği de açıklandı.

Hindistan'dan Önemli Adımlar

Şahıslara ait olan kripto paraların yasaklanması için çalışma yürüten hükümetin diğer kripto para sistemleri içinde yeni yatırımların yapılacağı açıklandı. Ayrıca Block zincir ile oluşturulmuş kripto para borsalarını destekleyeceklerini de eklediler. Hindistan Başbakanı Narendra Modi'nin yaptığı açıklamalarda diğer ülkelerin bu iş için birlikte hareket etmesi gerektiği yönündedir.