Manavgat’taki Orman Yangınını Çıkaran 12 Yaşındaki Çocuktan Şok Eden İtiraf!

Manavgat’taki Orman Yangınını Çıkaran 12 Yaşındaki Çocuktan Şok Eden İtiraf!

Ülkemizin dört bir yerinde devam eden yangınlardan bir tanesi de Antalya Manavgat’ta çıkmıştı. Bu yangının sebebinin ise 12 yaşındaki bir çocuk olduğu yapılan soruşturmalar sonucunda ortaya çıkmıştı.

Yapılan soruşturmalar neticesinden Antalya Manavgat’ta çıkan yangının 12 yaşındaki bir çocuğun çıkardığı tespit edilmişti. Bu soruşturma sonucunda gözaltına alınan 12 yaşındaki çocuk ise, yangını çıkardığını kabul etti. 28 Temmuz tarihinde çıkarılan yangınla birlikte ayrıca 16 yaşındaki bir çocuk daha gözaltına alınmıştı. 16 yaşındaki C.Y’nin itirafını ele alan DW Türkçe’den Alican Uludağ ise C.Y’nin yangını çıkaran değil; azmettirici olduğu belirtildi.

58757842-303.jpg

Yangının C.Y tarafından çıkarılmadığını savcılık tarafından yapılan soruşturmalarda ortaya çıktı. Buna göre 12 yaşındaki M.A.T’nin yangını çıkardığı yine savcılık tarafından tespit edilirken; M.A.T’nin yaptığı itiraflar ise gündemde şok etkisi yarattı. 2 Ağustos tarihinde Manavgat adliyesine çıkarılan M.A.T ise verdiği ifade de ormanı yaktığını kabul etti.

Çakmak Alarak Yaptığını İtiraf Etti!

28 Temmuz tarihinde ablası ve kardeşi ile birlikte dayılarını gittiğini söyleyen M.A.T, saat 13:00-14:00 civarlarında ormana çıktığını belirterek, daha önce annesi ve babasının durumundan kaynaklı ormanı yakma planı olduğunu itiraf etti. Mutfaktan aldığı çakmak ile ormanlık alana gittiğini belirten M.A.T daha önce bu ormanda hayvancılık yaptıkları için buraları bildiğini söyledi. Çakmakla yerdeki çalıları yakmaya başladığını ifade eden M.A.T; bir süre burada beklediğini ve ateşin büyümesiyle olay yerinden ayrıldığını belirtti.

yangindw-5vwe-cover.jpg

Ateşin büyümesiyle birlikte yangını engellemeye çalıştığını belirten M.A.T bunu başaramadığını görünce koşarak olay yerinden ayrıldığını ve eve gittiğini belirtti. Bu yangın nedeniyle kimsenin kendisini tehdit etmediğini belirten M.A.T yaptıklarından dolayı çok pişman olduğunu söyledi. Öte yandan C.Y’nin kendisini azmettirdiği ifadesinin de yanlış olduğunu söyleyerek; o gün korktuğu için onun adını verdiğini belirtti.

Annem Babam Ayrılacaklar Diye Psikolojim Bozuktu!

Adliyede sorulan sorulara cevap veren M.A.T, anne ve babasının ayrılacaklarını söylemelerinden sonra psikolojisinin bozulduğunu belirtti. Bu nedenle ormanı yakma planı kurduğunu söyleyen M.A.T, çakmak alarak yangın çıkardığını itiraf etti. Ayrıca çocuğun iyi bir insan olduğunu söylemesi ise duygusal anlara neden oldu. Yaralı bir köpeği iyileştirdiğini söyleyen M.A.T, serbest bırakılarak yurda yerleştirildi. Yurt dışına çıkmaması şartıyla resmi bir yurda yerleştirilmesine ve ailesine danışmanlık tedbirinin konulmasına karar verdi.

İlgili Haberler
Editör