Metoroloji'den son dakika duyurusu bugün dışarı çıkamayacaksınız Tüm gün hava yağışlı olacak!!

Metoroloji'den son dakika duyurusu bugün dışarı çıkamayacaksınız Tüm gün hava yağışlı olacak!!

9 Ekim Cumartesi tahmini hava durumuyla ilgili bilgiler geldi. Meteoroloji tarafından yapılan değerlendirmelere göre, İç bölgelerde sıcaklık 4 dereceye kadar artacağı aktarıldı. bunların yanı sıra birçok ilde de yağış bekleniyor...

Meteroloji genel müdürlüğü, 9 Ekim Cumartesi gününe ilişkin olarak tahmini hava durumunu paylaştı. Meteroloji'den gelen açıklamalara göre, Türkiye'nin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, İzmir, Manisa, ve Aydın çevrelerinde de yağış beklendiği aktarıldı..

Hava Sıcaklığı Nasıl Olacak..?

Türkiye'nin iç ve doğu kesimlerinde 2 ile 4 derece arasında artış göstererek mevsim normalleri çivarına yükseleceği diğer yerlerdeyse mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenmekte.

Rüzgar Nasıl Olacak..?

Rüzgar'a bakıldığında ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerinde hafif, ara sıra orta kuvvette, esmesi beklenmekte. Marmara'nın batısında kuvvetli olabileceğini aktarmakta fayda var..

Rüzgar Uyarısı Yapıldı..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Akşam saatlerinde Marmara'nın batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerinde kuvvetli saatte 40-60 km/sa olarak esnemesi beklenmesinden kaynaklı yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini ifade etti.