Olimpiyat ABD doğumlu Çinli patenci Zhu Yi, takım etkinliği sırasında tekrar düştükten sonra gözyaşlarına boğuldu

Olimpiyat ABD doğumlu Çinli patenci Zhu Yi, takım etkinliği sırasında tekrar düştükten sonra gözyaşlarına boğuldu

Zhu, takımın yarışma kısa program etkinliğindeki performansından sadece bir gün önce Çin sosyal medyasında yoğun bir şekilde eleştirildi.

ABD doğumlu Çinli artistik patenci Zhu Yi'nin Pekin Kış Olimpiyatları'ndaki zorlu bir ilk gösterisi , takım yarışmasındaki son etkinlik sırasında buzda gözyaşlarına boğulmadan önce iki kez düştükten sonra Pazartesi günü devam etti.

Yahoo Sports'a göre California'da doğan ancak 2018'de Çin adına yarışmak için Amerikan vatandaşlığından vazgeçen Zhu, kadınlar serbest paten etkinliğine iyi başladı ve ilk iki atlayışını üç kez çevirme girişiminde bulunmadan önce yaptı .

Bir sonraki denemesinde ikinci bir düşüş yaşadı.

Bitirdikten sonra, Zhu gözyaşlarına boğuldu. Çin sosyal medya platformu Weibo'da bir gün önce takımın yarışma kısa program etkinliğinde gösterdiği kötü performansın ardından yoğun eleştiri alan 19 yaşındaki patenci için duygular yüksekti.

gettyimages-1238261968.jpg

Açılış atlayışında sert bir düşüş yaşadı ve daha sonra son sırada bitirmek için tekrar tökezledi. Performansı, Çin'i o sırada takım etkinliğinde üçüncülükten beşinciliğe düşürdü.

Sitedeki sosyal medya kullanıcıları, patenciye saldırdı ve seçimini diğerleri üzerinde sorguladı.

AFP'ye göre, #ZhuYiFellOver etiketi, web sitesinden kaldırılmadan önce Pazar öğleden sonra 230 milyondan fazla görüntülendi. İkinci bir etiket olan #ZhuYiMessedUp, o sırada yaklaşık 80 milyon görüntüleme ile sitede kaldı.

Zhu, Pazartesi günkü etkinliği 91.41 puanla son sırada tamamladı. Ruslar takım etkinliğinde altın madalya alırken, onu bronz madalya ile ABD ve Japonya Takımı izledi. Çin, genel olarak Kanada'nın arkasında beşinci oldu.