Onur Alp Eker’in ölüm nedeni ortaya çıktı!

Onur Alp Eker’in ölüm nedeni ortaya çıktı!

Ankara’da Kurban Bayramı için kesilecek olan kaçak kurbanın peşinden gittikten sonra, cansız bedeni bulunan Tıp Fakültesi öğrencisi Onur Eker (20) Adli Tıp Kurumu’nda otopsi işlemleri devam ediyor. Ölüm nedenine dair ilk bulgular gelmeye başladı.

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olan Onur Eker, bayram tatili için ailesinin yanına geldi. Pursaklar ilçesindeki yaşayan dedesi Zühtü Erdoğan’ın yanına gelen Eker, bayramın birinci gününde kurbanlık koyunu kesmek için ahırdan çıkarttı.

1200x627-kacan-kurbanligin-pesinden-giden-tip-fakultesi-ogrencisi-onur-eker-kayboldu-1626882839826.jpeg

Bu sırada da kurbanlık koyunu dağlık alana doğru kaçtı. Onur ve dedesi de koyunun peşlerinde gitti. Zühtü Erdoğan, geri dönerek kamyonetini alıp, koyunu aramaya koyulacaktı. Koyunun peşinden giden Onur Eker ise kayboldu.onur-alp-eker-in-olum-nedeninde-ilk-bulgular-ortaya-cikti-60fa8ba0f392b.jpeg​​​​​​​

Dede, herkese haber verdikten sonra sonuç alamayınca jandarma ve polise haber verdi. Bayramın ilk ve ikinci gününde herhangi bir arama sonucundan bir şey çıkmadı. Dün akşam saatlerinde ise dere kenarında Onur Eker’in cansız bedeni bulundu. Olay yerinde yapılan ilk incelemelerde Eker’in telefon ve cüzdanı cebinde, yürürken elinde bulunan sopa da cenazesinin hemen yanında olduğu anlaşıldı.

1626885091473.jpg

Onur Eker’in cansız bedeni Adli Tıp Kurumuna götürüldü. Burada yapılan ilk araştırmalarda vücutta herhangi bir darp ve kesik izi olmadığı görüldü. Talihsiz gencin ölüm sebebinin netliği ise otopsi sonrasında netlik kazanacak. DHA muhabiri Onur Eker ‘in dedesine telefonla ulaştı ve gelen bilgileri şu şekilde paylaştı:

Cenaze bulunana kadar birilerinin bir şeyler yaptığını düşünüyordum, yani şüpheleniyordum. Ancak cenazeyi görünce, elbiselerinde herhangi bir ters durum olmadığını ve sağlam olduğunu gördüm.- Vücudunda herhangi bir yara veya darp izi de göremedim. Ancak yüzüstü vaziyette olduğu ve baya orada bulunduğu için kafa bölümünde çürüme meydana gelmişti.

Yorgunluktan orada kaldığını ve güneş altında kaldığı için beyin kanaması geçirmiş olabilir. Şu an için tam bir şey diyemeyiz, Adli Tıp Kurumu’nda inceleme yapılıyor. Onlardan haber bekliyoruz.