Renault Yeni SUV Modelini Tanıttı! Peki Ne Zaman Piyasaya Çıkacak ?

Renault Yeni SUV Modelini Tanıttı! Peki Ne Zaman Piyasaya Çıkacak ?

Herkesin Merakla beklediği Renault, markanın SUV serisinde yer alan Kadjar'ın yerini doldurması planlanan modelin son detaylarını atıyor. İşte o, Austral! Kendisi bu yılın ilk yarısında piyasaya sürülmeye hazır olacak. Üstelik bu güzellik şu an son testlerini vermekle meşgul.

Dev markalar, araba piyasasında yeni modellerini yavaş yavaş müşterilerine tanıtmaya başladılar. Sıfır otomobil pazarında adeta bir yarışa girilmiş durumda. Her marka, yeni araç modelleriyle satış hacmini arttırmaya çalışıyor. Renault markası, yaptığı şok açıklamayla ülkemizde radikal bir karara imza attı. Artık o araç modelini bulmak çok zor.

Renault Devrim Niteliğinde Bir Yeniliğe İmza Atıyor!

Türkiye’deki araba üretim firmaları, uçuk fiyatları modellerin yerine ucuz modeller ile satış hacmini arttırmaya çalışıyor. Bunun için az satılan modellerini hem görüntü hem de isim olarak değiştirerek tekrar piyasaya sürüyorlar. Birçok markanın araç modellerinde değişime gittiği pazarda Renault’dan devrim niteliğinde bir karar geldi.

Renault SUV Modelinde Değişiklik Yapıyor!

Otomobil devi Renault, yeni SUV modelinde hem isim hem de görüntü yönünden değişiklik yapma kararı aldı. Firmadan gelen açıklamaya göre yeni araç modelinin ismi ‘’Austral’’ olacak. Ayrıca Renault SUV modellerinin yenilikçi bağlantıya sahip teknolojisi ve sürüş keyfi sunan kompakt özellikleri olacak. 4.51 metre uzunluğunda olacak Austral, 5 kişilik geniş ve konforlu bir araç deneyimi sunacak.

Austral'ın yeni teaser görüntüleri ışığında yeni bilgiler de elde ediyoruz. İşte onlardan biri: Kadjar'ın yerine dizel motorlar sunulmayacak. Renault, bunun yerine modelin yepyeni seçenekler içeren bir gaz-hibrit motor birleşimi ile piyasaya sürüleceğini belirtiyor.

screenshot-14.png

Yeni AUSTRAL çok teknolojik ve yakıt dostu olacak

Çeşitli iyileştirmeler alan 1.3 litrelik 12 voltluk yarı hibrit ve 48V yarı hibrit teknolojisine sahip tamamen yeni 1.2 litrelik TCe ünitesi yüksek ihtimalle satışların göz bebeği olacaktır. Unutmadan belirtelim, tamamen elektrikli bir versiyonun da geliştirilme aşamasında olduğu kulislerin hala gündeminde.

Renault, araç ile ilgili fazla ayrıntıya girmeyi tercih etmiyor. Yine de açıkladığı bazı şeyler var. Onlardan biri, markanın yeni motorların azaltılmış CO2 seviyeleri ve 200 beygir gücüne kadar maksimum çıkış sunacağını açıklaması. Bu bilgiler dışında marka adeta ser verip sır vermiyor.

Sahip olduğu 4.51 metre uzunluğu ile Austral, yerini aldığı modelden bir nebze daha uzun olacak. Yeni SUV'nin tam anlamda dış boyutlarını henüz bilemesek de kendisinin biraz daha geniş göründüğünü söyleyelim.