Şaka değil gerçek! Elektrikli tofaş geliyor

Şaka değil gerçek! Elektrikli tofaş geliyor

Tofаş Şаhin için yeniden üretime başlanacak habеrlеri çıkmаyа başladı. Üstеlik modеrn tаsаrımı vе еlеktrikli hаli ile yeni nеsil bir аrаç bizleri bekliyоr. Elektrikli Tofаş Şаhin ne zаmаn satışa sunulacak? Çıkış tarihine ilişkin bаzı açıklamalar yapıldı. 20 yıl sоnra bir ilk yаşаnаcаk.

Tofaş Şahin, 2002 yılındaki son üretiminden sonra yıllarca ülkemizde kullanıldı. Çeşitli modifiyeler ve bakımlarla ayakta kalması sağlandı. Ancak bu süre zarfında araç sayısı gittikçe azaldı. Çünkü aradan geçen zaman oldukça fazlaydı. 20 yıldır yenisini görmediğimiz otomobile dair çeşitli gelişmeler meydana geldi. Tofaş Şahin'deki şase güvenlik sorunu bir şekilde çözüldü. Şasenin yapısındaki değişimle beraber artık üretime hazır hale getirildi. Peki Tofaş Şahin tekrar üretilecek mi?

Elektrikli Olacak!

Tofaş Şahin'in elektrikli olması bekleniyor. Hali hazırda tükenen fosil yakıtlar baz alındığında elektrikli olması çok daha mantıklı gözükmekte. Üretimin ne zaman başlayacağı ve ülkemizde satışa sunulacağı tarih ise çok merak edildi.

Şahin Ne Zaman Çıkacak?

Tofaş Şahin'in pek çok özelliği yenilenecek. Tasarımının dahi modernleşmesi planlanıyor. Haliyle uzun bir süreç bizleri beklemekte. Tofaş Şahin 2026 yılında satışa sunulabilir. Haliyle bu gelişme Tofaş hayranlarını biraz üzse de beklemeye değer gibi gözüküyor. Ayrıca henüz kesinleşmiş bir şey olmadığından tüm bunların iddialarla sınırlı kaldığını belirtelim.