Samoalı Denizciler İçin Küstah Uyarı

Samoalı Denizciler İçin Küstah Uyarı

Yurtdışında çalışan Samoalı denizciler, kabul edilebilir davranış standartlarını korumaları gerektiği konusunda uyarıldı.

Bu, çoğunlukla yolcu gemilerinde çalışmak üzere denizcilerin eğitimini ve işe alınmasını denetleyen Samoa Shipping Services'in genel müdürü, 10 denizcinin hırsızlık, cinsel taciz, düzensiz davranış ve alkol ve uyuşturucu bağımlılığı nedeniyle sözleşmelerini kaybettiğini ortaya çıkarırken geldi.

Samoa Gözlemcisi, Lautimu'ia Uelese Va'ai'nin açıklamayı geçen Cumartesi günü İtalya'da yeni sözleşmeler başlatmak için ayrılmadan önce 29 yeni denizciyle konuşurken yaptığını bildirdi.

Onları eylemlerinin sonuçlarına dikkat etmeleri konusunda uyardı ve "fırsatları akıllıca kullanmalarını" tavsiye etti.

Lautimu'ia, 6 denizcinin şimdiden Samoa'ya döndüğünü ve ilk müsait geri dönüş uçuşunda 4 denizcinin daha evlerine gönderileceğini söyledi.

Tüm kruvaziyer gemilerinin gemideki faaliyetleri izlemek için CCTV kullandığı ve yasadışı faaliyetlerin ne zaman gerçekleştiğini gösterebileceği konusunda uyardı.

Lautimu'ia, Samoalı denizcilerden birinin, iddiaya göre odalardan birinden televizyon çalmaya çalışırken yakalandığını söyledi.

En ciddi suçlardan birinin cinsel taciz olduğunu ve yurtdışında çalışırken karşılaştıkları kültürel farklılıkları hatırlamaları gerektiğini söyledi.

"Plajda iki parçalı bir mayo giyen bir Samoalı kızı pek göremezsiniz, ancak bu denizaşırı ülkelerde sıklıkla göreceğiniz bir şeydir ve yapmamanız gereken şeyleri yapmak için cazip hale gelirsiniz, bu yüzden bunlara dikkat etmelisiniz. şeyler" dedi.

Geçen Cumartesi günü havalanan 29 denizci Salı sabahı Milano'ya geldi. Hepsi COVID-19 için negatif test ettiler ve dağıtımdan önce 7 gün karantinaya girecekler.

Samoa Denizcilik Hizmetleri Bakanı Olo Fiti Va'ai bu ayın başlarında parlamentoya yaptığı açıklamada, 350'den fazla Samoalı denizcinin şu anda yurtdışındaki yolcu gemilerinde çalıştığını söyledi.