Sedat Peker’in Paylaştığı Masaya Ait Yeni Fotoğraflara Ulaşıldı!

Sedat Peker’in Paylaştığı Masaya Ait Yeni Fotoğraflara Ulaşıldı!

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker tarafından paylaşılan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun babasının da yer aldığı masanın yeni fotoğrafları ortaya çıktı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi (KOM) tarafından 2021 yılının Mart ayında Drej Ali’nin düğününde çekilen ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun babası Hasan Soylu’nun da yer aldığı fotoğrafların yenileri ortaya çıktı.

30 Mafya Belirlendi

KOM, 30 organize suç örgütünü ve mafyayı belirleyerek takibe aldı. Bakan Soylu’nu KOM’un mart ayındaki toplantısında ‘Kendini devlet yerine koymaya çalışan kim varsa çökeceksiniz’ ifadelerini kullanmıştı.

38e606ab-8da3-46d7-abfc-e88b3707ae2e.jpg

Masada Kimler Var?

Hasan Soylu’nun yanında oturan kişiler oldukça tanından isimler

Mehmet Fatih Bucak

Masada yer alan isimlerden birisi olan Bucak, İçişleri Bakanlığı’na göre ulusal alanda faaliyet gösteren 30 suç örgütü listesinde yer alıyor.

Bucak ile ilgili olarak dikkat çeken önemli bir detay ise Bakan Soylu tarafından duyurulan ve uyuşturucu-suç gelirlerine yönelik cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonlarından birisi olarak kabul edilen ‘Bataklık’ iddianamesinde adının yer alması.

Savcılık Ne Dedi?

Bucak’ın adı iddianamede sanık olarak yer almıyor. Uyuşturucu baronları Çetin Gören ve Nejat Daş arasındaki husumeti bitirmek için kullanılan ‘Örgüt Mahkemesi’nde bulunuyor.

Yazoğlu’da Yer Alıyor

Masada dikkat çeken bir diğer isimse Şeref Yazoğlu. Bir zamanlar gayr-ı meşru işlerin içinde aldığı bilenen Yazoğlu’nun Soylu ailesine de yakın olduğu öne sürülüyor.

b7ec4833-cd04-4c36-a0e2-6b00609a730a.jpg

Fotoğraf Nereden Çıktı?

Memleketçi Sanayici ve İş Adamları Derneği (MİSİAD) Genel Başkanı Feridun Öncel’in 11 Haziran tarihinde Sedat Peker’e yönelik operasyonlar kapsamında gözaltına alınmasının ardından Peker, 12 Haziran günü fotoğrafı Twitter hesabından paylaştı.